DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 3. září 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - ABOLITION RITUAL - Cosmonemesis (2022)

Recenze/review - ABOLITION RITUAL - Cosmonemesis (2022)


ABOLITION RITUAL - Cosmonemesis
CD 2022, Despise The Sun Records, Extreme Chaos

for english please scroll down

Pod nohama ti praskají staré kosti. Ze zdí stéká zkažená krev. Víš, že už je konec, že jej chytili, přesto máš strach. Jakoby byla ve všem otištěna bolest a strach. Někteří lidé jsou čiré zlo. Nevenek spořádaní a milí, ale někde uvnitř jejich těla se ukrývá neskutečný chlad a zloba. Pokud navštěvujete místa činu jako já, možná pochopíte, o čem píšu. A nebo si můžete pustit prvotinu italských death doomařů ABOLITION RITUAL. Smutek budete cítit velmi podobný.

Ono je totiž něco jiného o podobných věcech číst a něco jiného je setkání s realitou. Mám rád kapely, které umí vytvořit atmosféru, kterým mohu jejich práci bezezbytku věřit. Italové patří mezi ně. Novinka je v podstatě dokonalou esencí toho, co mám na tomto stylu rád. Ponurá, pomalá, drásavá, zničující. Jako smrt v křečích.


Základem je surový, hrubý a hnilobný death metal. Dále pak kousky doomové inspirace (DISEMBOWELMENT, INVERLOCH, WINTER, NECROS CHRISTOS, AHAB, TIAMAT, MYTHIC). Skladby doslova mokvají, pálí a žhnou. Přesto, že jsou jinak mrazivé a ledové jako ruka mrtvoly. Opravdu si připadám, jako bych navštívil místo, na kterém se stal nějaký ošklivý a násilný čin. Představte si upuštěný dům za městem, o kterém se říká, že v něm můžete potkat přízraky. Možná je to pravda, možná lež? Kdo ví? Jasné je jenom tom, že tam kdysi došlo k několika vraždám. Vstoupíte dovnitř se sluchátky na uších, ve kterých vám bude hrát "Cosmonemesis" a ocitnete se v jiném světě, v jiné dimenzi. Potkáte stíny, o kterých jste si mysleli, že jsou dávno pohřbené. Vše je podpořeno skvělým zvukem, obalem i produkcí. Pánové museli album nahrávat v hlubokém podzemí, zahaleni v krvavé mlze. Deska je jako výlet do močálů, kam se pohřbívali sebevrazi. Pohltí vás a stáhne do hlubin. Pod nohama ti praskají staré kosti. Ze zdí stéká zkažená krev. Víš, že už je konec, že jej chytili, přesto máš strach. Jakoby byla ve všem otištěna bolest a strach. Myslím, že album se povedlo po všech stránkách. Musím hodnotit velmi vysoko. Mrazivý death doomový obřad!


Asphyx says:

Who are we and where are we walking? I've only met shadows for a long time. Powerful onset, sick vocals, hopelessness and endless cold. There are bands that can create a really gloomy and ugly atmosphere. The Italians are among them. Shrouded in cobwebs, I open the door to the afterlife. I crawl around the old graves and read the names on the tombstones. So, will I end up here one day? I turn up the volume and watch the ravens on the stone wall. Another coffin enters the ground.


If you know me, you know that I especially appreciate the credibility of the music, the ability of the musicians to tie me to the speakers. The important thing for me is dark energy, transmitted emotions. I still can't get away from the new "Cosmonemesis". I enjoy wandering the grave, I like to look at the other world. Cold is creeping into my bones. The music here is influenced by such DISEMBOWELMENT, INVERLOCH, WINTER, NECROS CHRISTOS, AHAB, TIAMAT, MYTHIC and others who can express the atmosphere of cold catacombs with their music. At first, the album crawled around me like a venomous snake, curling around my legs to gradually charm and bite me. I really like the sound (Luciano Lamanna at Subsound Studio, Roma), which freezes my back. I open another casket and find only ugly memories. It is said that a terrible expression will remain on the faces of evil people after death. They will never find peace. "Cosmonemesis" is also a restless, volatile, heavy, raw album. An echo from the grave, a whisper of the undead, an occult session to summon black souls. Death is once again very close. A frosty death doom ceremony!


Tracklist:
01. Preludium To The First Book
02. Chapter I - The Shuddering Vacuum
03. Chapter II - A Wide World Of Solid Obstruction
04. Chapter III - In A Waterfall Of Fire, Blood And Gall
05. Chapter Final, Not Final - The Dark Changes And Bound Every Change With Rivets Of Iron And Brass

band:
R: growls
T: guitars
L: bass
G: drumsShare this games :

TWITTER