SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 14. prosince 2020

Home » , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - COFFINWOOD - Storm of Steel (2020)

Recenze/review - COFFINWOOD - Storm of Steel (2020)


COFFINWOOD - Storm of Steel
EP 2020, vlastní vydání

for english please scroll down

Spousta lidí se snažila a snaží znázornit a pochopit tmu. Spolu se zlem se jedná o veličinu, kterou lze jen těžko definovat. Každý je vnímáme jinak, cítíme jiné chvění a ocitáme se díky nim ve zcela odlišných oblastech. Způsob, jakým některé kapely uchopují mé dva oblíbené styly metalu - death a black, bývá také pokaždé jiný. Pro mě osobně, stejně jako pro polské COFFINWOOD, jsou definicí temnoty a zla války. V nich si nikdo na nic nehraje, vše je ohlodáno na kost. Povaha a často i mrtvá těla.

Na "Storm of Steel" dostanete poctivou porci black death metalu, který je doslova načichlý smrtí. Jakoby k nám ze starých zákopů přišli staří zombie vojáci, s ustřelenými kusy lebky, kulhající a žalující nad svým osudem. Nezbývá, než se zařadit do pochodujícího zástupu a naplno si vychutnat hudbu plnou zmaru, nihilismu a střepin.


Líbí se mi, jakým způsobem COFFINWOOD k muzice přistupují. Skladby jsou jasně definovatelné, zlo z nich doslova odkapává. Kombinace deathu (BENEDICTION, BOLT THROWER, CANCER) a black metalu (DARK FUNERAL, MARDUK) je zde namíchána ve vskutku třaskavém poměru. Nikde nic nepřebývá, nic nechybí. Válka je cítit opravdu na každém kroku. A není to jen ledajaké hraní si na vojáky, ale smrdutá, špinavá řeka, do které padají zástupy rozsápaných těl. Doslova cítím zápach rozkládajícího se spáleného masa. Skladby mokvají v rukou, stávají se ostrými střelami, které vás zasáhnou přímo do vnitřností. Když tě verbovali, tak si se těšil na spoustu nových zážitků. Místo toho kolem umírají tví kamarádi a zažíváš pravé peklo. Ano, "Storm of Steel" je pro mě synonymem ďábla. Perfektně zahranou a zajímavou deskou, ke které se budu rád a často vracet. Je dobré si připomínat, čeho jsme jako druh schopni. Album na mě působí velmi temně, chladně, nehumánně, syrově. Stejně jako válka. Buďte ve střehu a připravte si na poslech své zbraně. Útok bude proveden brzy! Vynikající válečný black death metal, který vás přenese přímo na bojiště!


sumarizace:

"Všichni za sebou táhneme nějaký stín": napsal kdysi v jednom ze svých děl Stephen King. Když poslouchám novinku polských black/death metalistů COFFINWOOD, tak s ním musím stoprocentně souhlasit. Připadám si jako voják, který se právě vrátil z války. Budím se ze zlých snů, cítím ve vzduchu krev a neustále se ohlížím za sebe. Natolik je pro mě nové album přitažlivé.

Dlouhé, až někam k black metalu hozené melodie, připomínají zdánlivý klid po bitvě. Drtivé, deathem nakažené riffy zase souboj na život a na smrt. Stylově se COFFINWOOD pohybují ve stejných vodách jako BENEDICTION, BOLT THROWER, CANCER, DARK FUNERAL, MARDUK. Z hudby čiší chlad, tma a bolest.

"Storm of Steel" je deskou plnou převážně negativních nálad a skvělého zvuku. Zadírá se mi postupně pod kůži, způsobuje horečku, tolik známou z vojenských akcí. "Válka je svinstvo!": chce se mi křičet. Album by s klidem mohlo být soundtrackem k válečnému černobílému filmu. Kolem se povalují jako zlomené loutky mrtvoly vojáků. Píšu ti dopis ze zákopů, který dostaneš dávno po mé smrti. V kostech mám mráz, jsem nasáklý špínou, prašivinou a nenávistí. Stejně jako nové album polských COFFINWOOD. Smrt čeká opravdu na každém rohu. Stačí se jí poddat. Vynikající death/black metalová nahrávka, která je doslova nasáklá válkou!Asphyx says:

„We all pull a shadow behind us" - Stephen King once wrote this in one of his works. When I listen to the new album of Polish black death metalists COFFINWOOD, I have to agree with him. I feel like a soldier who just returned from the war. I wake up from a bad dream, I feel the blood in the air and constantly look behind me. The album is so appealing to me. The long, black metal melodies remind us of the seeming peace of mind after the battle. Cruel, often death - infected riffs turn a fight to life and death. The COFFINWOOD style moves in the same waters as BENEDICTION, BOLT THROWER, CANCER, DARK FUNERAL, MARDUK. From music we can feel cold, darkness and pain.

"Storm of Steel" is a record full of predominantly negative moods and great sound. It gets under my skin, causing a fever known from military action. "War is crap!": I want to scream. The album could quietly be a soundtrack to a war black and white movie. The corpses of soldiers are lying around like broken puppets. I'm writing a letter from the trenches that you get long after my death. In my bones I'm frozen, I'm soaked by dirt, and hatred. Like the new album Polish COFFINWOOD. Death is really waiting on every corner. Just give it up. Excellent death/black metal record that is literally soaked by war!

band:
Varulv - vocals
Kumen - guitar
Beherit - bass
Trommeslager - drums
Share this games :

TWITTER