DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 13. září 2020

Home » , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - EVOKE - Seeds Of Death (2020)

Recenze/review - EVOKE - Seeds Of Death (2020)


EVOKE - Seeds Of Death
CD 2020, Pulverised Records


for english please scroll down

Satan zase jednou sedí na svém trůně a spokojeně pokyvuje hlavou. Je na čase se mu poklonit a pustit mu nějakou pořádnou hudbu. Bývá hodně vybíravý, rozmařilý, miluje nadevše chlad, temnotu a rychlost. Troufám si tvrdit, že norští black/thrash metalisté EVOKE by mohli potěšit jeho zmlsaný vkus. Hrají postaru, klasicky, tradičně. S postupy, které jsou všem notoricky známé. 

Točíme se v nekonečném kruhu, paříme, řveme do bezvědomí. Nic nám není svaté a Satan je náš pán. Mám rád tyhle výlety do starých časů. Kapela se stylizuje do osmdesátých až devadesátých let, má prašivý zvuk, zkrátka retro jako řemen, které bude bavit jak staré metalové veterány, tak spoustu mladých, kteří si chtějí staré časy znovu prožít. Vše se zdá být v pořádku.Podobných smeček je dnes na každém rohu spousta, jednou dobrých, jindy šílených. Člověk se musí oprostit od toho, že zažil dávné doby, musí dát sbohem nostalgii. Potom zůstane jen hudba, ohlodaná na kost - a EVOKE s klidem obstojí. Skladby jsou totiž velmi slušně napsány, dobře se poslouchají. Zvolen je sice starý thrash, black, speed a NWOBHM, tisíckrát slyšený i přehraný, ale tentokrát také zajímavý. S černou jiskrou, se spoustou zajímavých momentů. Zvukem který zabíjí i mrazí. Odkazuje se zde na VENOM, HELLHAMMER, DESASTER, AURA NOIR, SODOM, DARKTHRONE, DESTROYER 666, IRON MAIDEN, SABBATH, SLAYER a mnoho dalších. Hudba je určena pro pořádný, poctivý headbanging, u kterého vám upadne hlava. Sedím, poslouchám a připadám si, jako by mi kapela každým riffem zabodávala do těla ostré jehly. Jen do těch nejbolestivějších míst. Jedná se o debut, ale netřeba nijak přimhuřovat oči, dostanete profesionálně odvedenou práci po všech stránkách (zvuk, obal, produkce). Staré katakomby vydaly další svědectví. Satan se usmívá! Velmi dobře!


sumarizace:

Staré dobré metalové časy se už asi nikdy nevrátí, na to lidé až příliš čumí do obrazovek svých telefonů, ale vrátit se můžu alespoň díky muzice. Všichni na mě koukají, jako na metalového veterána, ale já se usmívám. Poslouchám nové CD "Seeds Of Death" a když mě někdo naštve, tak mu ukážu FUCK OFF! Tohle je totiž poctivý black thrash metal, který mi koluje v krvi. 

Jedná se přesně o ten typ smrtícího koktejlu, který nenechá v klidu žádného pravého fanouška. Pokud jste vyrůstali jako já na kapelách typu VENOM, HELLHAMMER, DESASTER, AURA NOIR, SODOM, DARKTHRONE, DESTROYER 666, IRON MAIDEN, SABBATH, SLAYER a spoustě dalších, tak rozhodně neváhejte. Dostanete zde poctivé skladby, které řežou tou správnou stranou nože. Nic nikde nepřebývá, nic nikde nechybí. EVOKE vás rozemelou na prach, donutí jej sníst a ještě si zatančí na vašich hrobech. Jestli máte jako já poslední dobou plné zuby přetvářky, lží a klamu, budete také nadšeni. Skladby totiž mají v sobě pravou černou jiskru. Tohle je syrový očišťující metal, ukovaný z těch nejušlechtilejších slitin. Surové železo je tvářeno temnotou a ochlazováno v prašivých hrobech. Rozkopni dveře, roztrhni řetězy, pošli všechny do pekla! Buď zase rebelem, který žije rychle a zemře mladý. Alespoň se před sebou nebudeš muset jednou na smrtelné posteli stydět. Vynikající album, které se mi zadřelo hluboko pod kůži! Cejch byl vypálen! Metal!

Asphyx says:

Good old metal times will probably never come back, people look too much at the screens of their phones, but I can come back at least thanks to the music. Everybody looks at me like a metal veteran, but I'm smiling. I listen to the new CD "Seeds Of Death" and if I someone make me angry, I'll show him FUCK OFF! This is an honest black thrash metal that circulates in my blood.

This is exactly the kind of lethal cocktail that will not leave true fan calm. If you grew up like me on bands like VENOM, KREATOR, CELTIC FROST, MAYHEM, SODOM, IRON MAIDEN, SABBATH, SLAYER and many others, don't hesitate. You get honest songs which cut by the right side of the knife. Nothing is left anywhere, nothing is missing. EVOKE will grind you to dust, force you to eat it then they will dance on your grave. If you, like me, have latent teeth of pretense, lies and deceit, you will also be thrilled. The songs have a true black spark. This is raw metal, forged from the finest alloys. Raw iron formed by darkness and cooled in rainy graves. Kick the door, tear the chains, send everyone to hell! Be a rebel who lives fast and dies young. At least you won't have to be ashamed of your deathbed. Excellent album that seized deep under my skin! The sear was burned! Metal!


TRACKLIST
1. Deadly Revenge (4:29)
2. Seeds Of Death (4:15)
3. Souls Of The Night (2:51)
4. Leviathan's Victory (4:44)
5. Wrathcurse (6:09)
6. Demons Of War (4:13)
7. Satanic Rebirth (6:31)

Share this games :

TWITTER