DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 29. ledna 2021

Home » , , , , » KNIŽNÍ TIPY - Údolí mrtvých - Tim Weaver (2018)

KNIŽNÍ TIPY - Údolí mrtvých - Tim Weaver (2018)


Údolí mrtvých - Tim Weaver
2018, Mystery Press

A imaginární cenu o největšího detektiva sympaťáka vyhrává...no jasně že Raker. Hlavní postava románů od Tima Weavera. Za poslední roky jsem k jeho knihám přivedl jak manželku, tak i dceru. Obě se shodly na tom, že je to prostě borec. To ale není všechno. Autor má velmi čtivý a zajímavý způsob vyprávění. Hlavní postava není dokonalá, má už ledacos i ošklivého za sebou, ale mě se hlavně líbí, jakým stylem nahlíží na svět okolo sebe. Kdysi jsem měl takhle rád Harry Holeho od Nesba, ale ten občas chlastal až moc. Raker se raději uzavře do sebe a pátrá (asi jako já, i když panák samo taky neuškodí). Po ztracených osobách. Pomalu, opatrně. Tentokrát po mladé dívce. 

Údolí mrtvých je plné různých zvratů, ale vše působí tak, jakoby se to mohlo doopravdy stát.  Pro mě osobně je tohle, jako pro čtenáře, hrozně důležité. Musím se s autorovými postavami ztotožnit. Údolí mrtvých je knihou, o které budete chtít vyprávět v hospodě svým kamarádům, kteří jsou na tom stejně jako vy. Ono ostatně, Tim Weaver je poslední roky mým nejoblíbenějším autorem. Pro jeho citlivost, ale zároveň vášeň, které z jeho příběhů cítím.

Jinak u nás doma je nejoblíbenější jeho knihou Žena mého života, o které jsme (a to fakt nekecám) mluvili celý víkend:)). O té psát nebudu, raději si ji přečtěte sami..:)) Spoustě lidem se nelíbila, ale znáte to, sto chutí nebo jak to je...

Jo a hele, doufám, že si knihy kupujete! Vždyť co může být lepšího, než nohy nahoře, hořící krb, lahvinka něčeho dobrého a odletět do království fantazie, no nemám pravdu? Zkoušel jsem i e-knihy, ale mají pro mě zásadní nedostatek. Jsem asi opravdu starej. Nevoní a mě to fakt znervózňuje:)).

Žena mého života

Lidé čtěte!
---------------------------------------------------------

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná.

Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život.

Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…


-----------------------------------------------------------------------------------------
sledujte nás na sociálních sítích - follow us on the social media: 

instagram: 

facebook: 

twitter:
Share this games :

TWITTER