Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 5. února 2021

Home » , , , , » KNIŽNÍ TIPY - Hovor se smrtí - Chris Carter (2017)

KNIŽNÍ TIPY - Hovor se smrtí - Chris Carter (2017)


Hovor se smrtí - Chris Carter
2017, BB art

Někdy si říkám, jestli není pan Carter trošku úchyl. Ony jsou ty jeho knihy totiž opravdu brutální. Krvavé, syrové. Dva detektivové Hunter a Garcia jsou skvěle sehraní, člověk jim fandí po celou dobu napínavého příběhu. Líbí se mi i námět. Člověk má pocit, že je přímo při vyšetřování. Pamatujete si na staré dokumenty o sériových vrazích? Tak přesně ty mi styl vyprávění připomíná. Vše je takové hodně morbidní, surové. Chvílemi jsem i jako otrlý divák hororů odvracel zrak. Jenže ono je to zároveň skvěle napsané. Krev vždycky přitahovala, brutalita také. Carter dokáže být překvapivý, chytne vás za límec, vymáchá vám hubu v kaluži a vy nejednou zjistíte, že už se blíží ráno a celou noc jste oko nezamhouřili. 

Druhý den se ohlížíte za sebe, jestli tam přece jen není někde ve stínu a s nožem v ruce antihrdina knihy. Příběh je, ostatně jako vždy u tohoto autora, velmi dobře vystavěn, vůbec se mi nechtělo odtrhnout zrak. Mám od něj rád všechny jeho příběhy, ještě mě nikdy nezklamal. Připomíná mi starou americkou detektivní školu z osmdesátých let, samozřejmě s novým vlastním výrazem a nápady. Možná je to i tím, že autor je vystudovaným psychologem se zaměřením na sériové vrahy. Vy si tak můžete vychutnat vyprávění, které je volně opřeno o vlastní zkušenosti. Hovor se smrtí ale nejsou jen skvělým řemeslem, ale mají v sobě i něco navíc. Chvění, temnotu, chlad, zavede vás do zákoutí lidské mysli, o kterých se raději nemluví. Napětí by se dalo krájet, stejně jako maso od kosti. Carter je zkrátka jen jeden. Mám vždycky pak chuť si pustit nějaký brutální death metal:)).

---------------------------------------------------------
Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná.

Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.


-----------------------------------------------------------------------------------------
sledujte nás na sociálních sítích - follow us on the social media: 

instagram: 

facebook: 

twitter:
Share this games :

TWITTER