DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 12. června 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - ARTIFICIAL BRAIN - Artificial Brain (2022)

Recenze/review - ARTIFICIAL BRAIN - Artificial Brain (2022)


ARTIFICIAL BRAIN - Artificial Brain
CD 2022, Profound Lore Records

for english please scroll down

Nebude to trvat dlouho a své budoucí dítě si vyberete z katalogu. Jako obyčejné zboží. Už teď je spousta lidí ovládána na dálku. Mnozí si to ani neuvědomují. Budoucnost bude krásná, růžová a samozřejmě dokonalá. Ale jen pro někoho. Jako vždycky. Pořád existuje až příliš lidí bez morálky, bez svědomí. Technologie jsou dál, než většinová inteligence. O podobných vizích dost často přemýšlím. Když si přečtu dobrou sci-fi knížku, když vidím skvělý film a nebo v momentech, když poslouchám kapely jako ARTIFICIAL BRAIN.

Pokud jste hledači a objevovači a nevadí vám disharmonie a skřípot, tak jste zde správně. Progresivní, technický death metal, samozřejmě s příměsí blackové atmosféry. Složité kompozice, spousta různých odboček, preludií. Orgie pro všechny, kteří nechávají rádi svoji fantazii létat podzemím. 


Tahle smečka je úkaz, zjevení. Shromáždila ve své hudbě vše, co dělávali a hrají třeba takoví GORGUTS, ULCERATE, DODECAHEDRON, BLUT AUS NORD, DEMILICH, KRONOS, IMMOLATION. Poslech se tak stává zajímavým výletem do oblastí, ve kterých je všechno jiné, odlišné. Vnímám hudbu spíše pocitově a nikdy mě nebavilo ji matematicky rozebírat. Pokud by byla totiž jen obyčejným vzorcem bez emocí, nebavila by mě. Mám to za ty roky poslechu extrémních stylů na sobě ozkoušeno. ARTIFICIAL BRAIN nejsou ale jen dnes tolik typickým zástupcem nekonečné řady skvělých muzikantů. Oni na rozdíl od ostatních umí skládat. Dokáží napsat skladby tak, že po nějakém počátečním zmatku a zdánlivém chaosu vyplují na povrch nosné kompozice. Zvukově skvělé, s obalem, který připomíná tichou smrt na lesní pěšině, s nápady, nad kterými budete dlouho přemýšlet. Alespoň já to mám takto nastaveno. Chodím tichým ranním městem a sleduji tlukot a tepot města. Hudba je jako obřad, infúze, kterou mi kapela píchla přímo do žíly. Do práce přijdu rozebraný na prvočástice. Kolem se potulují lidé s dávno mrtvými obličeji, ovládáni na umělou inteligencí. Davy bez názoru, šedé a tupé, krásná nová společnost. Ještě, že existují podobné smečky, dávají mi přeci jen alespoň malou naději, že na konci tunelu může být světlo. Jen musíte projít peklem. Alespoň takhle novinku vnímám já. Tak slyšte a poslouchejte bedlivě. Konec se pomalu blíží! Apokalyptický, temný, technický death metal ze světa za oponou!


Asphyx says:

If you're a seeker and explorer and don't mind discord and screeching, you've come to the right place. Progressive, technical death metal, of course with a touch of black atmosphere. Complex compositions, a lot of different branches, preludes. An orgy for all those who like to let their imagination fly through the underground.

There are albums that cannot be written about immediately, I have to listen to them for a long time, let them drift, inspire and after that I can write a few lines. In fact, the American ARTIFICIAL BRAIN does not belong to a group of bands that I would meet so often. But their before work "Infrared Horizon" has taken me to a completely different dimension than where I normally move. It is uplifting, grim, sad and cold at the same time.

Yes, the basis for the creation of ARTIFICIAL BRAIN is the old album GORGUTS, ULCERATE, DODECAHEDRON, BLUT AUS NORD, DEMILICH, KRONOS, IMMOLATION. But the superstructure is interesting, the added value, which further develops and fills the thoughts. Have you ever seen torn webs in the wind? Did you feel the lightness, grandeur, beauty? I do. I played the album when I read mysterious hero stories. The songs literally shine by cold, sadness. "Artificial Brain" acts as an icy touch of death, chilling and burning at the same time. I like albums that make people think. They wake up the imagination and let the thoughts fly through the air like the wings of moths. For me personally, it is a recording that is not worth to describe. Words are not enough here, music is a better expression. I am already looking forward to sitting in a dark room again, spreading a white screen in front of me and waiting and listening. A great thing for everyone who likes to think about music! I walk through the quiet morning city and watch the beat and pulse of the city. The music is like a ceremony, an infusion that the band has injected directly into my veins. I come to work stripped down to its elemental parts. There are people wandering around with long-dead faces, remotely controlled by artificial intelligence. Crowds without opinion, grey and dull, a beautiful new society. It's a good thing there are packs like this, they give me at least a little hope that there may be light at the end of the tunnel. You just have to go through hell. At least, that's how I see the news. So listen up and listen closely. The end is slowly approaching! Apocalyptic, dark, technical death metal from the world behind the curtain!about ARTIFICIAL BRAIN on DEADLY STORM ZINE:Tracklist:
01. Artificial Brain
02. Glitch Cannon
03. Celestial Cyst
04. A Lofty Grave
05. Tome Of The Exiled Engineer
06. Embalmed With Magma
07. Parasite Signal
08. Cryogenic Dreamworld
09. Insects And Android Eyes
10. The Last Words Of The Wobbling SunShare this games :

TWITTER