DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 11. září 2023

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , » Report, photos, video - MALEVOLENT CREATION, GODLESS TRUTH - club Modrá Vopice, Praha - 10. 9. 2023

Report, photos, video - MALEVOLENT CREATION, GODLESS TRUTH - club Modrá Vopice, Praha - 10. 9. 2023


Author of photos - Jakub Asphyx (https://twitter.com/deadlystormzine)


kompletní fotogalerie zde / all photos here:

Možná jsme poslední svého druhu. Tasmánští čerti nebo bájní jednorožci. Scházíme se po hospodách, kecáme o muzice. Chodíme do práce a tam se tváříme úplně jinak. Kolem nás metal skoro nikdo neposlouchá. Možná právě proto se vždycky hrozně těšíme, když můžeme vyrazit na koncerty jako byl ten s MALEVOLENT CREATION. Vylezem z děr, jak staří medvědi a kýváme se do rytmu. Pil jsem už od pátka. Nejdřív doma, jen tak, protože byl konec pracovního týdne a měli jsme chvilku konečně klid. Pak v sobotu ráno, cestou do Tábora, k obědu pivko s tchánem a nakonec oslava padesátin kamaráda na jednom statku. Zase jsem jednou zářil a tančil za měsíčku. Básnil jsem a chcal u toho do kopřiv. Z repráků za mnou zněl starý punk a já tomu byl velmi rád. Člověk se musí obklopovat lidmi, kteří za to stojí. Nebudeme tu věčně.

Ku Praze, říkám v neděli ráno ve vlaku a je mi blbě. Potřebuji se srovnat. Chtělo by to Plzeň. Zachrání mě slečna z Českých drah, která rozváží jídlo. Udržuji si hladinku, s tím, že v pondělí mám volno. MALEVOLENT CREATION jsou jednou z mých největších srdcovek. Tečka. Tolik k vysvětlení, proč jsem v neděli vyrazil. Potom také mí kamarádi, se kterými jsem se setkal. Spojuje nás spousta společných zážitků, již lehce unavená těla a hlavně náhled na svět. Hlavně se ze života neposrat a bojovat. Mám rád mládí, hodně mu fandím, ale stejně si nakonec nejvíc pokecám s kámošema, co už mají také šediny. Nenadáváme, spíš se usmíváme nad dnešní falešnou dobou. Jsme pořád Pierotové, rytíři donové Quijotové, klauni s hodným srdcem. Stárneme dole pod pódiem a víme dávno své. 


Ukáže se to i v Jedové chýši, pardon v Modré Vopici, v mém velmi oblíbeném klubu. S některými se potkávám jenom tady, s jinými jsem prohodil za život maximálně pět slov, ale víme o sobě. Jsme na tom stejně. Máme rádi dobrou muziku, undergroundové prostředí a vždycky se tak zvláštně usmíváme, když se hraje pro nás. MALEVOLENT CREATION je kapela, která mě provází celý můj metalový život. V mládí pro mě byli modlou a vlastně dodnes stále jsou. To se vlastně ani nedá popsat, tohle je víra, souznění, spousta zážitků, emocí, vzpomínek. Za rohem se směje ta stará kurva nostalgie a já se děsně těším, až se začne hrát. Jsem napnutý, chvěji se a prolévám se pivem. Kdybyste jenom věděli, jak jsou pro mě podobné akce čím dál tím vzácnější a jak mě dokáží povznést. Pojďme na muziku, na to nejdůležitější. 


GODLESS TRUTH - přiletěl z k nám bombardér z Moravy a provedl brutální death metalové kobercové bombardování. Kapelu vidím za poslední půlrok poněkolikáté a zde v malém klubu jim to sedne nejvíce. Zahráno jako z partesu, s elegancí a nadhledem. Zároveň, a to já starý pes oceňuji nejvíce, jsou skladby velmi živé, organické. Nestihnete se nudit ani chvilku. mělo to sílu a drive, mělo to takový ten poctivý metalový základ. A navíc jsou skladby velmi dobře napsány, takže se mi zaryly do mozku jako ostré hřeby. Rád bych dodal i nějakou kritiku, ale opět mě nic nenapadá. Byl to totiž devastující útok, který nám vyrval vnitřnosti z těla! Opět skvěle, ostatně jako vždycky. Brutální masakr se spoustou temných nálad! 


A bomber from Moravia flew in and did a brutal death metal carpet bombing. I've seen the band several times in the last six months and here in a small club it suits them best. Played like from the score, with elegance and insight. At the same time, and this is what I appreciate the most, the songs are very lively, organic. It had power and drive, it had that honest metal base. And what's more, the songs are very well written, so they stuck in my brain like sharp spikes. I would like to add some criticism, but again I can't think of anything. It was a devastating attack that ripped our guts out! Great again, as always. A brutal massacre with lots of dark moods!

MALEVOLENT CREATION padla kosa na kámen. Nebudu vám psát o historii téhle smečky, ani o tom, kdo v ní všechno hrál. V závěru šlo o to nás zničit. Myslím, že se to Philu Fascianovi a jeho věrným povedlo na výbornou. Kapela působila jako živelná pohroma, jako přírodní katastrofa. Kotel, ve kterém byl uvařen starý poctivý death metal, doplněný samozřejmě o nahrubo nasekaný thrash. Připadal jsem si od první chvíle, jako bych spadl po zádech do hlubiny. Rovnou do obrovského mlýnu na maso. Drive, síla, temná energie, posbíraná snad někde v záhrobí. Jasně, jsem starej pes, fanoušek od jejich počátků a jako takový jsem si koncert neskutečně užil. Neviděl jsem je naživo dlouhých osm let a chvílemi jsem měl pocit, že mě rvou na kusy. Tohle nebylo jen tak nějaké vystoupení, ale hudba od srdce. Kus i mé historie. Hergot, díky moc, tohle metalové tsunami jsem si opravdu užil. Kapela do toho dala všechno a my fanoušci také. Nahromaděná agrese, vztek a absolutní tma. O tom byli v neděli MALEVOLENT CREATION. Vynikající death thrash metalový tanec na hrobech prokletých! Kult!

 

The scythe fell on the stone. I'm not going to write about the history of this pack, or who all played in it. In the end, it was all about destroying us. I think Phil Fasciana and his loyalists did a great job. The band seemed like a natural disaster, a natural disaster. A cauldron in which the old honest death metal was cooked, supplemented of course with roughly chopped thrash. From the first moment I felt as if I had fallen on my back into the deep. Straight into a giant meat grinder. Drive, power, dark energy, gathered perhaps somewhere in the beyond. Sure, I'm an old dog, a fan since their early days, and as such I enjoyed the show immensely. I hadn't seen them live in eight long years and at times I felt like they were tearing me apart. This was not just any show, but music from the heart. A piece of my history as well. Damn, thanks a lot, I really enjoyed this metal tsunami. The band gave it their all and so did we fans. Accumulated aggression, anger and absolute darkness. That's what MALEVOLENT CREATION was all about on Sunday. Excellent death thrash metal dance on the graves of the damned! Cult!

Návštěvnost, organizace: Končilo se brzy a v klidu jsem stíhal vlak do Plzně. Za mě paráda a díky za to. Co se týká organizace samotné, tak opět nemám žádných připomínek. Obscure jsou profíci. Jasně, víme to všichni, ale myslím si, že je nutné to stále připomínat! Návštěvnost byla velmi dobrá. Klub byl zcela zaplněn. Zvláštní poděkování letí za Mírou. Protože jsou s ním hospody před koncerty nejlepší a protože je na něj spolehnutí. Díky moc!

Zvuk, pivo: Pil jsem Plzeň a musím říct, že takhle do kelímku pohoda. Ale já nejsem žádnej pivní someliér, já bešamelovou IPU neocením. Ale dobrou Plzeň ano a zde dobrá byla. Co se týká zvuku, tak snad jen u Malevolent Creation byl trošku hůře slyšet zpěv. Jinak spokojenost.

Procházím stavem podobným meditaci. Jsem osvícený? Netuším, ale prožité ve mě bude ještě dlouho rezonovat. Všechny ty poslední měsíce, strávené s manželkou v nemocnici, všechna ta bolest a smutek, naděje i beznaděj, úsměvy z temnoty, všechno je najednou pomíjvé. Alespoň na chvilku, na jeden večer, jsem vypnul a mohu vám říct, že jsem za to neskutečně vděčný. Nevím, jak dlouho ještě budu psát o muzice, netuším, kam nás další roky zavanou. Jedno vím ale jistě, je vždy dobré vykouknout z ulity a setkat se s jedinci stejného druhu. S tasmánskými čerty i jednorožci. Tady, pod pódiem, v Jedové chýši, jsme si všichni rovni. Bílý, černý, teplý, je to všechno jedno (jen debily a magory narozené ve znamení svině, ty nemá nikdo rád). Jde jen o hudbu, o pařbu, o starý poctivý metal. Jak jsem již psal, tohle je nepřenosné. Neopakovatelné. 

Následuje chůze na tramvaj, hlavní nádraží v Praze, lehký spánek ve vlaku, noční MHD v Plzni. Stojím před domem a pořád se usmívám. Žena nemůže spát. Musím jí chytnout za ruku a vyprávět, jaké to bylo. Povznášející, snové, starosvětsky death metalové a skvělé, řeknu jí. Připadal jsem si, jako bych stál s dlaněmi vzhůru a načerpal energi do dalších dní. Budeme ji potřebovat. Držte se a děkuji za pozornost!


about BANDS on DEADLY STORM ZINE:

MALEVOLENT CREATION:


GODLESS TRUTH:


Author of photos - Jakub Asphyx (https://twitter.com/deadlystormzine)


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Share this games :

TWITTER