DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 12. dubna 2021

Home » , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - SOLITARY - The Truth Behind the Lies Solitary (2021)

Recenze/review - SOLITARY - The Truth Behind the Lies Solitary (2021)


SOLITARY - The Truth Behind the Lies Solitary
CD 2021, Metalville

for english please scroll down

Thrash metal pro mě byl vždy hudbou, která mi dokázala rozproudit krev v žilách. U dobrých desek mívám pocit, že jsem právě vypil dobře namíchaný koktejl z energie, síly a temnoty. Tuhle hudbu musíte mít v kostech. Jinak to podle mého ani nejde. Je tu ještě jedna zvláštnost, kterou pochopí určitě všichni opravdoví fanoušci. Někdy se mi některé desky líbí a vlastně vůbec nevím proč.

Britští veteráni SOLITARY datují svůj vznik do roku 1994. Dalo by se napsat, že mají tuhle hudbu v krvi. Je jejich součástí a jako u mě již zakódovaná v genech. O novince "The Truth Behind the Lies Solitary" jsem toho příliš dobrého nikde nečetl. Je to škoda, protože se jedná o inteligentní muziku, zahranou od srdce. Navíc nepostrádá tolik důležitý drive. Kope to pěkně, alespoň podle mé maličkosti.


SOLITARY zkrátka nehrají na první dobrou. Jednotlivé nuance vylezou na povrch až po mnoha setkáních. Jasně, po starých psech nemůžete chtít nějaké objevné a novátorské kousky, ale i přesto si myslím, že mají Britové rozhodně co nabídnout. Řežou to do nás stylem FORBIDDEN, TESTAMENT, SLAYER, SACRED REICH, EXODUS, METALLICA, DEATH ANGEL a jde jim to moc dobře. Možná jsou některé songy až moc dlouhé, ale tentokrát mi to zase tolik nevadí. Pořád se něco děje, deska se mění v rukách. Jednou je neklidná, zlá a ošklivá, jindy zase kouše jako vzteklý pes. Těch emocí, které se povedlo narvat do skladeb, je opravdu mnoho. Mám rád alba, u kterých musím trošku přemýšlet, líbí se mi, pokud se kapela drží svého kopyta, ale zároveň se snaží přistupovat ke skládání pokaždé trošku jinak. Letos jsou SOLITARY svěží jako ledový vítr ze severu. Stačí přidat hlasitost a pak už jenom nechat na sebe "The Truth Behind the Lies Solitary" působit. Vztek si pobublává někde hluboko, vzadu. A jednou začas musí ven. Stejně jako u této nahrávky. Takhle to vypadá, když se sejdou skvělí muzikanti a jsou jasně a zřetelně vedeni k cíli. Propracovaný thrash metal, který vás sežehne plamenem!


Asphyx says:

I don’t know what it is your relationship to music, but I must feel some emotions. I like the bands, whose songs possess some inner tension, true vibrations. When I notice that the group gave its music everything. I must directly write that the new record of thrash maniacs SOLITARY kicked my ass.

The main supporting topics at the album are well written, very good played and especially possess sharp, aggressive sound, which is killing my ears. Melodic and dynamic. This year British mixed for us a purely high explosive cocktail full of the fuel with high octane number. During the listening to this album, I travelled to the past, to the eighties and I must say, I trust everything on the SOLITARY album.


If you like bands as FORBIDDEN, TESTAMENT, SLAYER, SACRED REICH, EXODUS, METALLICA, DEATH ANGEL and you need some additional dose of the pure, perfectly played thrash metal to your veins I recommend "The Truth Behind the Lies Solitary". Can you feel that pressure and immemorial metal power? I appreciate that group is veritable, one time rough and crazy, another time with melodies, which cool down your body into the freezing point. SOLITARY is one of the best group in the actual massive amount of 'retro groups'. It is known that they are experienced veterans. An ability to push into the head all that songs, which I remember even after a long time, to tear my heart, to attract my attention again and again into the CD-player, have only a few thrash metal bands. This record just burns, devastates! That is precisely how I imagine pure, authentic thrash metal! I am jumping into the mosh-pit! Great!Tracklist:
I Will Not Tolerate
The Dark…The Resilient
Abominate
Homage to the Broken
The Truth Behind The Lies
Catharsis
DTR (Dishonour True Reality)
Spawn Of Hate

band:
Richard Sherrington – Vocals/Rhythm Guitar
Gareth Harrop - Bass
Andy Mellor – Lead Guitar
Roy Miller - DrumsShare this games :

TWITTER