DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 2. října 2021

Recenze/review - HELLSWORD - Cold Is The Grave (2021)


HELLSWORD - Cold Is The Grave
CD 2021, Emanzipation Productions

for english please scroll down

Mám rád podobné výlety po časové ose zpět. Mám jednak pocit, že se vracím do svého mládí a také se mi zkrátka podobná hudba líbí. V dávných dobách se zase tolik nerozlišovalo, zda se jedná o thrash, black nebo starý prašivý death metal. Hrálo se víc neurvale, kapely nebyly tolik svázané labely, produkcí. Slovinské HELLSWORD lze s klidem zařadit do playlistu na mé retro víkendy. 

Už slyším zase všechny ty mladé, progresivní jedince, jak mají tisíc připomínek. Vy jděte prosím pryč, dnešní recenze není rozhodně pro vás. Dejte si selfie v džísce s novou nášivkou a nás, kteří si tu hezky nostalgicky hnijeme, nechte dál vzpomínat. Nutno uznat, že album "Cold Is The Grave" má v sobě tu pravou, poctivou energii. Pomaluj si oči, řekni všem, aby tě nerušili a uspořádej ve svém pokoji starodávný rituál. Doufám, že máš připravenou rakev? 


Nemrtví tančí ve stylu VENOM, HELLHAMMER, BATHORY, SLAYER, DESASTER, NIFELHEIM, CELTIC FROST, AURA NOIR, DESTROYER 666 a kapela se ve svých skladbách otře i o klasický NWOBHM. Pro mě je ale stejně jako vždy nejdůležitější, že má v sobě deska takovou tu pradávnou, těžko definovatelnou černou energii. Chlad a beznaděj, smrt a život. Tohle je hudba, která patří do zaplivaných pajzlů, dokonce bych řekl, že působí na internetových webech lehce nepatřičně. Na to, že se jedná o prvotinu (kapela ale působí na scéně již od roku 2009), je vše v nejlepším pořádku. Prašivé thrashové melodie se potkávají s krvavou černotou. Pořád si myslím, že klasický metal se nedá moc naučit. Musíte jej mít v srdci. Tady to není o hodinách strávených ve zkušebně, ani o dokonalém prstokladu. Záleží jen na vás, jestli máte raději umělé maso vypěstované v laboratoři nebo se zakousnete do zahnívající flákoty s nápisem HELLSWORD. Znáte mě, jsem dalek dnes tolik typického pozérství a podvědomě dokážu vycítit, zda to myslí kapela vážně a nebo si na starou dobu jenom hraje. Slovincům věřím každý tón, každou notu. Cítím, že muziku vnímají jako já. Proto nemůžu jinak, než je chválit. Koneckonců, slabí neprojdou mým sítem. Ortodoxní true black thrash metal, u kterého budete tančit na vlastním hrobě! 


Asphyx says:

"Cold Is The Grave" is a dusty thrash black metal album in which you can hear inspiration from the bands as VENOM, HELLHAMMER, BATHORY, SLAYER, DESASTER, NIFELHEIM, CELTIC FROST, AURA NOIR, DESTROYER 666 and classic NWOBHM. Dirt and darkness, sharp riffs and cold. Nothing new in the graveyard, but the album is perfectly played, with a great sound and I just really enjoy listening to it. And that's what it's all about! When you listen, you turn off, remembering your metal beginnings. The skulls are bursting with pressure around and you don't mind at all. You jump into the cauldron and fight for your life. This is how I imagine well-played old school metal! No compromises, interesting ideas, lots of spoiled atmosphere. After many years, the old tomb was opened, exhumed and rinsed with liquid filth, the crosses turned over and the fires lit. HELLSWORD belongs here and that's where their music comes from. I feel like I've gone back in time to the eighties and there are only true names on my jeans. I'm very happy that I met a new band for me so far in the underground. It is pure, real, believable and can pull me into the depths. Destructive, cool black thrash metal that will burn mark on your head. Great! Satan is smiling!tracklist:
1. Cold Is the Grave
2. Call of the Sepulchre
3. Satan, Death and Fear
4. Riders of Wrath
5. Cursed Blood
6. Unholy Reich
7. Baphomet's Shrine
8. Chains of Mortality
9. Evil's Rebirth

Line up:
Mike Manslaughter: bass
Mark Massakre: drums
Ironfist: guitars, vocals


Webshop:

Web:
Share this games :

TWITTER