Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 26. prosince 2021

Recenze/review - ABRADED - Abraded (2021)


ABRADED - Abraded
Cassette 2021, Maggot Stomp

for english please scroll down

Porcování zmrzlého masa je samozřejmě těžké. Potřebujete nejen dobrý sekáček na maso, ale i zručnost. Také byste neměli být slabé povahy, protože pokud se vám z nechutností a trochu té krve zvedá žaludek, tak pro vás tahle práce není. Stejně jako death metal. Navíc, když je přidán i grindcore, to se pak dějí věci, které vyděsí bázlivého jedince ještě víc. Tohle jsou totiž opravdová jatka. Temná a šílená, plná opravdové smrti. 

Líbí se mi trend současných nových kapel typu ABRADED, že se jen nepromenují na sociálních sítích a nehovoří o tom, jak jsou true a opravdoví. Místo toho hrají a předkládají muziku, o které je pro mě radost psát. Jinak by u nás stejně neměli místo. Když jsem si pustil "Abraded" poprvé, měl jsem pocit, že na mě vytryskla hromada hnisu a zkažené krve. Nutno podotknout, že jsem se takto cítil pokaždé, když jsem se k desce vracel. 


Vše je neskutečně surové, syrové, jako by před vámi někdo odsekával maso od kostí. Kapela je z amerického Ohia a má na svém kontě ještě jednu demonahrávku ("Descendants of the Swamp" 2018). Pokud bychom chtěli tvorbu těchto šílenců k někomu přirovnat, volil bych asi kapely jako UNDERGANG, CIANIDE, AUTOPSY, MORTICIAN, staré CARCASS. Novinka mě fakt baví a to natolik, že jsem ji ve svém přehrávači často upřednostnil před mnohými o hodně slavnějšími jmény. Má v sobě totiž takovou tu starou špínu, odhodlání roztřískat vám lebku hudbou. Jako bych se díval na staré zkušené řezníky, kteří nejen, že perfektně rozumí svému řemeslu, ale svoji práci si i užívají. A to s úchylným úsměvem spokojenosti na tváři. ABRADED jsou chladní, temní a úderní zároveň. Divocí a nespoutaní. Úplně před sebou vidím koncert někde v malém klubu za městem. Pánové přijdou, nasekají to do nás pod tlakem a odejdou středem. Zůstanou po nich jenom slizké a hluboké díry v našich mozcích. Přesně takové podobné pokrmy si dávám pokaždé, když si potřebuji vyčistit hlavu. Masivní zvuk a morbidní obal vše jen krásně podtrhují. Vítejte na starých jatkách! Death grind metalový masakr!


sumarizace:

ABRADED povstali z mrtvých, aby nám, starým fanouškům, zprostředkovali ozvěny ze záhrobí. Se sílou sobě vlastní, se špinavým zvukem, s temnou energií ve skladbách, poprvé na dlouhohrajícím albu, bojují se všemi démony podsvětí. Jedná se o starý, shnilý death metal, v podobě, v jaké se hrával někdy na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Kapela dává jasně na vědomí, že peklo opravdu existuje.

Při poslechu "Abraded" si můžeme zavzpomínat na desky kapel UNDERGANG, CIANIDE, AUTOPSY, MORTICIAN, staré CARCASS. Zkrátka a jednoduše, stará dobrá škola jak se patří. Pokud rádi a často trávíte dlouhé hodiny v opuštěných katakombách a s chutí se přehrabujete v trouchnivějících kostech, tak rozhodně neváhejte. ABRADED jsou underground toho nejhrubšího zrna a jejich novinka připomíná obrovský mlýn na maso, který vás strhne do víru samotné smrti. Album mohu doporučit všech fanouškům podsvětí a shnilých death metalových melodií. Bude vám vybroušen otisk hudby do vašich zkažených duší. Starý ošklivý a nechutný smrtící kov, zahraný s přehledem, jistotou a šílenstvím v očích! Vítejte na starých jatkách! Death grind metalový masakr!


Asphyx says:

ABRADED rose from death to show us echoes from the world beyond. With their power, dirty sound, dark energy in their songs they fight all the demons from the underground on their long-played album. It is old, rotten death metal in the form we know it from the 90s and 80s. The band shows us that the hell is real.

While listening to "Abraded" we can remember the albums form the famous bands like UNDERGANG, CIANIDE, AUTOPSY, MORTICIAN, old CARCASS. In short – this is the good old school. If you like to spend long hours in deserted catacombs and have the pleasure of digging in rotting bones, do not hesitate. ABRADED are the coarsest grain in the underground and their new album feels like a huge meat mill that pulls you into the whirl of death itself. I can recommend this album to all underground fans and those who like rotten death metal melodies. They will grind a music print into your corrupt souls. The old ugly and disgusting death metal which is played with confidence and madness in their eyes! Welcome to the old slaughterhouse! Death Grind Metal Massacre!


Tracklist:
01. Corpse Acquisition
02. Unsavory Appetite
03. Obsidian Soul
04. You Can't Take Me Alive
05. Ineffable Suffering
06. Tecpatl
07. Poison Of The Steel
08. Abraded
09. False Valor

band:
Anthony Allen: Guitar
Nick Nedley: Bass/Vocals
Patric Pariano: Drums

maggotstomp@gmail.com
Share this games :

TWITTER