Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 11. prosince 2021

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - OMNIOID - Regurgitated Inexistential Pestilence (2021)

Recenze/review - OMNIOID - Regurgitated Inexistential Pestilence (2021)


OMNIOID - Regurgitated Inexistential Pestilence
CD 2021, Amputated Vein Records

for english please scroll down

Pátek odpoledne bývám vyčerpaný. Kolem je příliš mnoho informací, příliš mnoho lidí, kteří všemu rozumí, všechno ví a potřebují vám to za každou cenu sdělit. Bez znalostí, hlavně, že plivnou jedovatou slinu. Pouštím si v takových chvílích brutální death metal. Styl, ke kterému se příliš často neuchyluji, ale který uznávám a občas si z něj vyzobnu nějaké to dobré sousto. Nemám rád některé současné umělé kapely, nelíbí se mi plastová produkce. Setkání se smečkami jako jsou australští OMNIOID pro mě ale bývá příjemným osvěžení.

Je to něco podobného, jako když jste nuceni několik dní jíst jídlo, které vám sice chutná, ale nemá v sobě pořádnou sílu a poctivost. Zkrátka a jednoduše se někdy s velkou chutí zakousnu do syrového masa. Já vím, dnes se to příliš nenosí. Je mi to jedno, já uznávám stejně nejvíc klasický, tradiční brutální death metal. Přesně ve stylu, v jakém jej hrají OMNIOID.


Je to masakr, vyhlazení, vypalovačka, po které vám zůstane v hlavě pusto a prázdno. Žádné technické finesy, žádná hra na rádoby progresi. Jenom bolest a utrpení. Jasně, že podobných smeček běhá po světě neskutečné množství. OMNIOD jsem si vybral vlastně jednoduše. To vám takhle přijde padesát nahrávek na recenzi denně a vy musíte filtrovat. A label Amputated Vein Records je zárukou kvality. Nebylo moc co řešit. Pustil jsem si ukázku a za chvilku si začal podupávat nohou. V pátek jsem potom ihned věděl, po čem sáhnu. Baví mě zvuk, nápady, obal. I když samozřejmě vím, že se jedná o takovou tu klasiku, kterou většina jen několikrát pustí a jde pryč, mě Australané zaujali. Ve skladbách je přeci jen něco navíc, než jen absolutní masakr. Ten sice vládne všemu, ale občas zazní velmi osvěžující temnější a chladné pasáže. Navíc jsou mi sympatické i sci-.fi témata textů. Parazitující organismy, davová hysterie, šílenství. Tohle všechno jsou věci, které můžeme sledovat v přímém přenosu. Berte má slova s nadsázkou, jsem veskrze veselý člověk, ale to neznamená, že nebývám unavený. Potřebuji další dávku devastující muziky, potřebuji desky, jako je "Regurgitated Inexistential Pestilence". Chorobný, zničující brutální death metal, který po sobě zanechává krvavé stopy!sumarizace:

Pokud máte rádi brutální death metal v jeho klasické podobě, mohla by vám třetí dlouhohrající deska australských OMNIOD určitě vyhovovat. Je totiž plná morbidně chytlavých melodií, neskutečného tlaku a nepostrádá tolik chtěnou syrovost. Líbí se mi, že Australané přesně vystihli atmosféru opuštěné ulice, kde se stala vražda. Inspirace starými brutálními kapelami je sice cítit na každém kroku, ale album se velmi dobře poslouchá a vstřebává. Proti provedení, zvuku, ani obalu nemám žádných námitek ani připomínek. Všechno odsýpá, jak má, valí se to, jako lavina. Album bych s klidem doporučil všem amatérským patologům i fanouškům brutality v death metalu. Všechny skladby opravdu hodně řežou, jsou ostré a nekompromisní. Co si víc přát? Nic mě vlastně nenapadá. Novinku "Regurgitated Inexistential Pestilence" si opravdu užívám. Líbí se mi jistá samozřejmost, s jakou nám OMNIOD předkládají tyhle kousky krvavého masa. Brutální death metal, který útočí přímo na solar plexus! Velmi dobrá deska! Doporučuji!Asphyx says:

If you like brutal death metal in its own classic way you could like this third long play album by Australian OMNIOD. It is full of morbid catchy melodies, unbelievable pressure and it doesn´t lack of rawness. I like that these Australians catch the atmosphere of abandoned street where the murder happened. You can feel the inspiration of old brutal bands on every corner but this album is very easy to listen and absorbed. I have no objections about the whole work, sound or the cover. Everything flows how it should and it is like an avalanche. I would recommend this album to amateur pathologists or fans of brutality in death metal. All of those songs cut you, they are sharp and uncompromising. What else we want? There is nothing more to be said. This new album "Regurgitated Inexistential Pestilence" is very enjoyable for me. I like the commonplace which is noticeable in OMNIOD´s work and how they show us the pieces of bloody meat. Brutal death metal which attack right on the solar plexus! Very good album! I have to recommend it!Tracklist:
01. Mass Neo-Bacterial Infiltration
02. Abhorrent Deformative Mitosis
03. Mucognitive Disillusionment
04. Hideous Cathartic Discharge
05. Post Expurgent Carrion
06. Emulsifying Anthromorphic Pastes
07. Gelatinous Fertility Ritual
08. Excretion Seepage Through The Incubation Chambers
09. Nauseous Embryos Inhalements
10. Regurgitated Inexistential Pestilence


band:
Sambo Marwick. Guitars, Bass, Drum Programming
Ewza Lambert. Vocals
William Brown. Vocals
https://omnioid.bigcartel.com/
http://www.amputatedvein.com/
https://ungratefuldead.bigcartel.com/
Share this games :

TWITTER