DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 25. února 2022

Recenze/review - THE LAST OF LUCY - Moksha (2022)


THE LAST OF LUCY - Moksha
CD 2022, Transcending Obscurity Records

for english please scroll down

Dnes to mají vnímaví a klidní lidé hodně těžké. Ze všech stran na ně útočí neskutečné množství falešných informací. Přežijí jen silní a nebo ti, kteří mají srdce z kamene a sází jen na materiální věci. Chladný kalkul podporuje napojení na všemocnou síť. Jako bychom už byli dávno ovládáni něčím hodně temným z vesmíru. Bez slitování, bez úsměvu. Bez emocí. Existuje jen prázdnota.

Katastrofických scénářů jsem poslední dobou četl možná až příliš. A vždy jsem si u nich vzpomněl na novou desku amerických technických death metalistů THE LAST OF LUCY. Působí na mě hodně podobně. 

 

Rozkročena nad hořícím světem černých myšlenek se nechala inspirovat smečkami typu THE FACELESS, ARCHSPIRE, GOROD, ARKAIK a jim podobným. Někomu se možná bude zdát nové album ukřičené, ale je to hlavně kvůli tlaku. Umně jsou samozřejmě vkládány klidnější pasáže, s až spirituálními náladami. Američané hrají pro všechny hledače, přemýšlivce, pro všechny ty, kterým v hlavě neustále hlodá stín pochybnosti a nechávají své myšlenky v klidu plynout. Progresivita, technika, bolest a strach, to jsou věci, které mají na "Moksha" hlavní roli. Hodně komplikované kompozice, plné různých odboček, ocelových zákoutí i momentů, které se vám zaryjí hluboko do mozku a přenesou vás do dosud neprobádaných dimenzí. Je to extrém, který asi nebude vyhovovat každému. Pokud rádi a často hledíte ke hvězdám a obdivujete smečky jdoucí za hranu, budete určitě spokojeni. Na mě je album možná až moc odlidštěné a studené, ale to je jen a jen můj problém. Musím uznat, že to klukům neskutečně sype, umí perfektně hrát a s ničím se moc nepářou. Občas zamíří až do míst, ve kterých se ztrácím a jsou na mě až moc nepřístupní. Ale tak to má být. Schválně, zkuste je a posuďte sami. Progresivní, technický death metal, který vám vybuchne v rukou!


sumarizace:

"Moksha" mi připomíná tlakový hrnec, až po okraj naplněný extrémními nápady. Nechybí ani melodie a odlehčené pasáže. Po nějaké době nádoba praskne a nám bude umožněno se setkat s gejzírem riffů, různých zvuků, valících se pasáží i komplikovaných momentů. Album je tak určeno všem příznivcům progresivity, hudební nekorektnosti a šílenství. THE LAST OF LUCY jsou nejvíc extrémní právě v tom, že se vymykají všem obvyklým představám o hudbě. Pánové před námi roztáčí pestrý kolotoč neotřelých, barevných melodií. Nenechte se ale mýlit, nahrávka je zároveň velmi ostrá, kořeněná. Připomíná pozření té nejchladnější chilli papriky. Vítejte v továrně na radost i bolest! Extrémní záležitost pro labužníky! Vřele doporučuji všem, kdo se rádi nechávají unášet na vlnách šílených a krutých představ! Progresivní, technický death metal, který vám vybuchne v rukou!

pro fanoušky: THE FACELESS, ARCHSPIRE, GOROD, ARKAIK


Asphyx says:

"Moksha" reminds me a autoclave full of extreme ideas. It is not lack of melodies and light passages. After some time the autoclave is going to crush and we will be able to see a torrent of sounds, rolling passages and complicated moments. So, this album is for fans of progressivity, incorrect music and madness. THE LAST OF LUCY are extreme because they are beside every ordinary ideas of music. These guys are able to roll a colorful whirligig of unordinary, colorful melodies. However, this record is very shape at the same time and spicy. It reminds me eating the hottest chili pepper in the world. Welcome to factory of happiness and hurt! I highly recommend it to everyone who likes to be carried away by the waves of crazy and cruel ideas! Progressive, technical death metal that will explode in your hands!

for fans: THE FACELESS, ARCHSPIRE, GOROD, ARKAIKTrack Listing -
1.Moksha
2.Agni
3.Aforethought
4.Ego Death
5.Ritual Of The Abraxas
6.Parasomnia
7.Temple Of Rati
8.Ganga's Cenote
9.Covenant
10.The Demiurge

Line up -
Josh De La Sol - Vocals
Brandon Ian Millan - Drums
Gad Gidon - Lead Guitar & Bass
Christian Mansfield - Rhythm Guitar

Artwork by Par Olofsson (Aborted, Cutterred Flesh)

Share this games :

TWITTER