DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 30. března 2022

Recenze/review - DISINTER - Demolition (2022)


DISINTER - Demolition
CD 2022, Pest Records

for english please scroll down

Rezavý nůž zajíždějící pomalu do břicha. Bolest, utrpení. Nebylo by na tom nic divného, podobných záležitostí se bohužel stává spousta, jenže tentokrát vše zachytila kamera. A jak známo, sdílené utrpení má v dnešním pokřiveném světě velkou cenu. Každý se rád podívá. Občas se mi chce zvracet, vypínám potom všechny sítě světa a utíkám do svého pokoje. Jsem zvyklý na ledacos, ale zbytečné násilí mě dokáže vždy rozčílit do běla. Nevinní žalují! Novináři se smějí, peníze totiž jak známo nesmrdí.

Viděl jsem podobných záběrů poslední dobou možná až příliš a pokaždé se uchýlil k nové desce amerických death metalistů DISINTER. Ona tedy vlastně nová není, jedná se o tři demonahrávky vzniklé v letech 2019-2021. Kapela vznikla v roce 1990 a jak lze asi tušit, hraje poctivý, plesnivý smrtící kov. Taková smradlavá ochutnávka. Exkurze do staré pitevny, řekl bych. 


Jedná se samozřejmě o hluboký underground z Chicaga. Kapela si na nic nehraje, nasází mezi nás směsici devastujících songů a odchází středem. Když jsem slyšel kompilaci poprvé, připadal jsem si jako při odpichu vysoké pece. Chvíle napětí a pak se na vás vyhrne žhavé železo. Tady samozřejmě v podobě ostrých riffů, masakrujícího zvuku a jak jinak - absolutně hnusného vokálu. Nezapomíná se ani na melodie a tak není album jen dnes tolik častou předváděčkou toho, co umí muzikanti zahrát, ale má také pořádnou černou duši. DISINTER na to jdou tak, jak jim to jde nejlépe - hezky postaru, poctivě, s takovým tím hnilobným odérem, který se snaží spousta mladších vetřelců marně napodobit. Američané dokázali napsat velmi dobré motivy, u kterých mám chuť zůstávat, podupávat si spokojeně nohou, vymlátit si palici do úplného zemdlení. Navíc mám neodbytný pocit, že zrovna tohle je smečka podobná těm, kvůli kterým jsem začal kdysi o metalu psát a podporovat je. Jasně, že to není nic zásadního a převratného. Mě na těchto věcech dávno nezáleží. Oceňuji temnotu, chlad, nahrubo nasekané zlo. Dívám se na stoku za naším městem. Je v ní stejný hnus a špína, jako ve sdělovacích prostředcích. Jenže znáte to, jsem starý pes, který bude pokaždé raději v márnici s DISINTER, než mezi vlky, jestli mi rozumíte. Měli byste, protože jinak by vám dnešní recenze nic neřekla. Smrt přichází! Klasický death metal s krvavým otiskem! 


sumarizace:

Američané DISINTER hrají pravý nefalšovaný a neurvalý špinavý death metal. Syrový zvuk, maniakální výraz. Krutost, víra ve zlo, ortodoxní nasazení. To všechno pánové umí a i na novince "Demolition" se pohybují s perfektní řemeslnou zručností. Navíc si přidejte chorobami nasáklé nápady a budete uhranuti stejně jako já.

DISINTER předkládají klasický death metal staré školy přesně tím způsobem, jakým rád a často umírám i já. Samozřejmostí je skvělá produkce i obal. "Demolition" je albem, které asi nejvíc připomíná rozkládající se mršinu. Tvář v poslední křeči, střeva vytahaná všude kolem. Cítíte ten zápach? Vítejte u poslechu desky, která je krutým obřadem pro vyvolávání temných sil. Skladby mě bolí, drásají, trhají na kusy. Jsou jasnou odpovědí na otázky smrti. Smrt přichází! Klasický death metal s krvavým otiskem! 


Asphyx says:

The American band DISINTER plays the real and rough, dirty death metal. Raw sound, maniac expression. Cruelty, belief in evil, an orthodox deployment. Those gentlemans know what they are doing and the new album "Demolition" shows their perfect craft abilities. In addition, add ideas filled with diseases and you will be cursed just like me.

DISINTER presents the classic death metal from the old school in the way I like to die.  Of course they have a great production and cover. "Demolition" is an album which the most reminds a decaying carcass. The face in the last cramp, the intestines are drawn all around. Do you smell it? Welcome to the listening to an album which is an cruel ceremony for evoking dark forces. The songs hurt me, trample, and tear me into pieces. They are the clear answer to the question of death. Death is coming! Classic death metal with a bloody imprint!


Demo 1 2019
DEMOLITION OF THE MIND
DEAD INSIDE
DISINTER
Recorded @ IRON HAND AUDIO
Engineered by Dan Klein January 2019

Demo 2 2020
RED QUEEN
THE HELL WE’VE BECOME
DEMONIC PORTRAITURE
Recorded @ BELLE CITY SOUND
Engineered by Chris Wisco 2020

Demo 3 2021
REANIMATE THE RAVENOUS
THE CURSE OF ETERNAL NIGHT
BREAKER OF BONES
Recorded @ MERCENARY DIGITAL STUDIOS
Engineered by Scott Creekmore Spring 2021


Share this games :

TWITTER