Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 28. března 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - NEAR DEATH CONDITION - Ascent from the Mundane (2022)

Recenze/review - NEAR DEATH CONDITION - Ascent from the Mundane (2022)


NEAR DEATH CONDITION - Ascent from the Mundane
CD 2022, Unique Leader Records

for english please scroll down

Tlející listí, svrchní vrstva půdy, které říkáme prsť. Proséváš ji mezi prsty a přemýšlíš, jaké by to bylo, kdybych ještě žil. Smradlavý hrob, po letech si nevydržela a začala hrabat. Setmělo se a hrobník kývá souhlasně hlavou. Překvapením je prázdná rakev a vzkaz psaný shnilou krví. Sleduji tě a pronásleduji. Stal jsem se tvým stínem, černým svědomím. Abys také poznala, co je to nenávist. Mozek se ti brzy uškvaří ve vlastní šťávě. To ti slibuji.

Cesty lidské nenávisti jsou někdy nevyzpytatelné. Mysl mnohých jedinců ukrývá temná zákoutí, o kterých nechcete vědět. Připadá mi, že nová deska švýcarských NEAR DEATH CONDITION přetavila zlo v hudbu a vypálila jej do svých skladeb. Kapela zformovaná v roce 2001 letos přichází s hodně zajímavým albem. 


"Ascent from the Mundane" je nahrávkou, na které se ctí staré dobré death metalové pořádky v podobně, v jaké je utvářely kapely typu MORBID ANGEL, IMMOLATION, SUFFOCATION, GORGUTS, DEEDS OF FLESH, NILE. Po celou dobu poslechu jste svědky prvotřídního smrtícího kovu. Nikde nic nepřebývá, ani nechybí, vše sedí na svých místech stejně, jako nůž, který vám v minulém životě zabodli do těla. Zvykat jsem si musel chvilku na vokál, který je takový nepříjemný, ale to je jen drobnost. Rozhodně to není deska na jeden poslech a rychlé vynášení soudů. Chce svůj čas, má specifickou náladu, morbidní kouzlo, chcete-li. Přemýšleli jste někdy o tom, co se stane s obětmi násilných činů? Myslíte, že jejich duše najdou někdy klid? A má člověk vůbec duši? Nebo jsme jen kusem masa a tkání, určených pro popravu nebo dlouhou bolestivou smrt? O podobných věcech u NEAR DEATH CONDITION přemýšlím, což je pro mě mimochodem důkazem, že je deska opravdu dobrá. Dokáže ve mě vyvolat představy, roztodivné krvavé obrazy, zaujmout mě a přitáhnout za vlasy k přehrávači, jestli mi rozumíte.  O zvuku, produkci a obalu netřeba diskutovat. Koneckonců, jenom label Unique Leader Records je jasnou známkou kvality. Švýcaři vydali zajímavý počin, který by neměl chybět ve sbírce žádného poctivého fanouška. Temná, morbidní death metalová mantra!


Asphyx says:

Sometimes it seems that everyone has been crazy. Sights without souls, blunt herd, going to defeat. I walk through the streets and when I have the "Ascent from the Mundane" in my ears, it seems to me that the apocalypse has begun long ago. Eventually we destroy ourselves, by our own stupidity. Only the burnt country will be left. Nuclear disaster, we're breaking apart on atoms. But this album will survive and will sound like a loud, cruel memento in the streets.

"Ascent from the Mundane" I first batch carefully, gradually, as the most delicious pieces of meat. From the beginning I was surprised by the great sound (and I'm talking about readability, as about puncturing, and as well about rawness), and I was looking as well to a great cover. I was gradually drawn into the frantic dark game. There was really just a burned country around, and nothing else. Just death and death metal in the style of old good MORBID ANGEL, IMMOLATION, SUFFOCATION, GORGUTS, DEEDS OF FLESH, NILE. I like that NEAR DEATH CONDITION not only remains faithful to style but adds to it a lot of new interesting ideas. Some motifs are complicated, difficult, but never miss an aim. Skill, technique, and darkness meet the ability of composing a powerful song. Songs have a magically disgusting attraction, they are raw, harsh and at the same time well memorable. Absolutely devastating, cold and dark deadly metal that will dig into your bones! Dark, morbid death metal mantra!Tracklist:
01. Witness Of The Martyr
02. Nothing From Naught
03. Wisdom Of Meaninglessness
04. Enlightenment
05. The Bridal Chamber
06. Astral Journey
07. Ascent From The Mundane
08. And Then We Have Shined Above All...
09. ...In Eternal EmbraceShare this games :

TWITTER