DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 29. října 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , » Rozhovor - HEADLESS DAWN - Grindcore bez sněhových vloček!

Rozhovor - HEADLESS DAWN - Grindcore bez sněhových vloček!

Rozhovor s grind death metalovou skupinou z Holandska - HEADLESS DAWN.

Odpovídali Wim a Jonny Pettersson, děkujeme!

Přeložila a otázky připravila Duzl, děkujeme!

HEADLESS DAWN - Crap on Demand (2022):

Nazdar Wime / HEADLESS DAWN!

Po dvou singlech je venku vaše první deska “Crap on Demand” (Meat 5000 Records, Into the records). Album je venku měsíc a kazeta, která vyšla u “INTO THE RECORD” se vyprodala během jediného týdne, což je naprosto skvělé, co na to říkáte? Je to pro vás nějaké znamení, impuls, plánujete třeba navýšit počet kopií?

Nazdar Duzl, jak je? Jo, album je venku už několik týdnů a kazeta se vyprodala během okamžiku. To bylo příjemné překvapení! Vypadá to, že většina lidí si v dnešní době kupuje jen vinyl a ten je teď hodně drahý na výrobu, spousta vydavatelství ho už nevydává, takže jsme byli trochu zklamaní a zároveň jsme se báli, že se nebude prodávat tak dobře, alespoň u nás doma. Ale kazety šly rychle na odbyt a už jsme mluvili o tom, že uděláme nový náklad. Mluvíme také o tom, že bychom do druhého tisku přidali něco navíc, aby to už by byl speciální náklad a ne jen dotisk.

Nahrávka je přímočará, zběsilá od začátku do konce. Skvělý syrový kytarový zvuk. O rychlosti a údernosti, která je u grind-coru naprosto zásadní a na albu ji máte, se snad ani nemusím zmiňovat, ale slyšela jsem, že skládání a nahrávání alba probíhalo poměrně zvláštně, můžeš mi o tom říct víc?

Mám fakt rád TERRORIZER A REPULSION a už nějakou dobu jsem měl nápad udělat kapelu/nahrávku v tomto stylu. Teď, když se celý svět zastavil kvůli covidu, byl konečně čas to uskutečnit. Rozhodli jsme se, že nebudeme nic psát, ale prostě zapojíme kytaru a zmáčkneme tlačítko nahrávání a uvidíme, co se stane. Tímto způsobem vzniklo několik opravdu energických zářezů, i když nezněly úplně dokonale. Prostě jsme se rozhodli, že si tyhle hrubé nahrávky necháme na práci, protože z nich byla cítit energie, a proto jsme je také použili na finálních nahrávkách. Všechno to bylo velmi spontánní a vzniklo to, co tady máte. Možná tomu trochu chybí kvalita nahrávky, ale koho to zajímá. Tenhle druh hudby je pro vášeň a ne pro trendy. Po nahrávání jsme ještě potřebovali někoho, kdo by nazpíval vokály a měli jsme stanovené datum vydání. Naštěstí jsme našli Carla a dohodli se na konceptu textů. Byl tady jistý tlak, takže všechny texty vznikly během čtyř týdnů nebo tak nějak. Vypadalo to, že Carl potřebuje ukázat směr a pak píše jako šílenec. Nejsem si jistý, jestli chci ještě někdy nahrát desku tímto způsobem. Tentokrát to fungovalo, ale příště už jsou tady nějaké očekávání, přinejmenším od nás samotných. Ale dva týdny před uzávěrkou pošleme skladby Carlovi. Zdá se, že pod tlakem a ve stresu pracuje skvěle a neškrtá.


Jednou jsem byla v hospodě svědkem docela vášnivé diskuse o tom, jaká je optimální délka grind-coreové skladby, co myslíš?

Podle mě je to dobrá diskuze do hospody. Na druhou stranu, kdyby to bylo na mně, mluvil bych o hudbě pořád. Ale nemyslím si, že existuje optimální délka skladby. Podle mě se skladba píše sama. Vymyslíš riff a další a pak už jen cítíš, co je potřeba. U opravdu rychlých skladeb může stačit 40 vteřin, kdežto jiná skladba potřebuje tři minuty, než cítíš, že je hotová. U HEADLESS DAWN jsem nikdy nepřemýšlel o tom, jak dlouhá by skladba měla být, cokoliv vzniklo bylo fajn. Celé album trvá 30 minut, což je podle mě pro grind-corové album maximum. Vlastně jsme to maximum o pár vteřin překročili, což mě vlastně trochu sere, ale tohle dávám za vinu Carlovi, on vymyslel konec desky.

A je pro tebe tedy těžší napsat krátkou rychlou údernou grindcorovou skladbu, která posadí na prdel, nebo klasickou skladbu složenou z několika riffů a melodií?

Pro mě je to všechno stejné, začíná to riffem. Každý hudební styl vyžaduje jiný druh riffu, ale nakonec riff dává skladbě charakter. Potřebuje určitou energii nebo zářez, aby vynikl. Nejtěžší je vymyslet jeden nebo dva riffy pro každou skladbu, které vám opravdu utkví v hlavě. A když si myslím, že se mi to podařilo, není jisté, jestli to posluchač cítí stejně. Když píšu nebo hraju skladbu, chci ji cítit a mít z jejího hraní energii, ať už je to grindcore nebo doom metalový song.

Texty na „Crap on Demand“ jsou provokativní, poukazující na dění ve společnosti, nejen na nešvary současné doby sociálních sítí, potřebě mít na vše názor a cpát ho všem, o lidské hlouposti, zbytečnosti, politických tématech, sexuálním napadení, až po tzv. Green deal. Občas jdete rovnou na solar, nastavujete společnosti zrcadlo, děláte si z ní vašimi skladbami legraci?

Rád bych řekl, že nastavujeme zrcadlo, ale to by bylo opravdu domýšlivé, jako bychom věděli všechno. Myslím, že naše texty jsou odrazem toho, co se v dnešním světě děje a toho, jak na to reagujeme. Ale číst texty a rozumět tomu, co se v nich říká, se zdá být v dnešní době problém. Dostáváme reakce od lidí, kteří zjevně četli jen názvy, ale ne texty, natož aby o tom, o čem to je, přemýšleli déle než vteřinu. Největším problémem dnešní doby se zdá být to, že se spousta lidí chce profilovat jako opravdu tolerantní vůči všemu, aby se stali superkorektními lidmi. No tak se zamyslete ještě jednou, zmrdi, děláte ze sebe akorát blbce a radši si udělejte na věci vlastní názor, než budete ty svoje kecy předhazovat ostatním. Opravdu si myslí, že mě jejich názor zajímá? Já mám názor takový, že mě svými kecy obtěžují. Ale když to s nimi řešíš, tak reagují, jako bys spáchal závažný trestný čin. Ať jdou ty “sněhový vločky” fakt do hajzlu i s těma svejma vznešenejma koňma, na kterejch přijeli. Opět a znova: “Opinions are like assholes...”


Kdo je autorem textů? A který text považuješ za „mistrovské dílo“ a proč?

Carl napsal texty a myslím, že odvedl skvělou práci. O spoustě témat jsme si opravdu hodně povídali a většinou se na věcech shodneme a i přesto, že máme někdy trochu odlišné názory, dokážeme se o tom bavit a vzájemně si rozumíme. Ne, že by to nějak ovlivnilo texty, které Carl napsal, protože psal rychleji, než jsem stihl přijít na to, co přesně napsal o dvě skladby dřív. Musím říct, že jsem opravdu hrdý na to, s čím Carl přišel. Za každým slovem je spousta myšlenek. Dokonce i "úvodní" slova jsou vybrána z nějakého důvodu, která tam někdy jsou, aby poukázala na přesně opačnou věc. U některých skladeb jsem mu dal název a on vymyslel vhodná slova, protože cítil, že by neměl odmítnout žádný daný podnět. Byl vlastně zvyklý psát si všechny texty sám a přidávat do nich nejrůznější vrstvy a skryté rysy, které ani členové kapely nechápali. Za každou skladbou na albu je nějaká myšlenka a já opravdu doufám, že si lidé najdou čas, aby si ty texty přečetli a zamysleli se nad nimi. Ne všechno je totiž takové, jak se zdá. Dá se říct, že všechny texty na albu mají v sobě nějaký konflikt. Když už mluvíme o konfliktech, tady je jedna zajímavost: třetí skladba na albu, "Conflicting Theorists", měla být původně první skladbou na desce. Tento text byl napsán s tímto záměrem.

Vaše propagace je také založena na docela kontroverzních sloganech a jisté prokaci (“Make metal hate again”, “We willl make you wish your mama swallowed you”, ”16 inches of go fuck yourself”) ...člověk to bere s nadsázkou, ale nemáte s tím někdy na sociálních sítích problémy? Kolikrát jste si v dnešním hyperkorektním světě už vysloužili “ban”? :) Stojí za slogany celá kapela nebo je to z hlavy jednotlivce? A prozradíš pár dalších, na které se můžeme těšit?

Je to kontroverzní nebo je to humor? Myslím, že to se u každého posluchače liší. Řekněme to takhle: za všemi těmito výroky se skrývá vážné poselství, ale zároveň je v nich obsažen humor. Nelze popřít, že abyste se ve válce sociálních médií prosadili, musíte udělat něco jinak. Když o tom teď přemýšlím, není to vůbec tak jiné, až na to, že se za těmi výroky skrývá něco víc. Ne každý se s tím dokáže vyrovnat a zejména “sněhové vločky” z řad zaměstnanců Facebooku to zřejmě neocení. O slově “shadow-ban” jsem předtím slyšel jen párkrát, ale mezitím už sám ze zkušenosti vím, co to znamená. Cenzura na sociálních sítích je dost šokující. Svoboda slova je jen do chvíle, kdy podporujete stejný názor jako šťastní idioti na Facebooku. Ne že by nás to nějak zvlášť zajímalo, ale ztěžuje to propagaci a prodej alba. Přesto se zdá, že dost lidí to cítí stejně a podporují nás a kupují naše věci. V kapele s tím myslím nikdo nemá problém, protože slogany sdílíme mezi sebou a každý z nás by mohl říct, že tohle už je přes čáru, ale to se zatím nestalo. Žádné nové slogany připravené nemáme, ale jakmile se nějaký objeví, přečtete si ho na Facebooku nebo Instagramu, pokud teda nebudeme zablokovaní. A pokud jde o blokování nebo banování, Carl dostal první ban na Facebooku za to, že zveřejnil obrázek alba, kde byla v reklamní části zmíněna kapela. Takže bych se nedivil, kdybychom se docela brzy dočkali několika nových.


“Snowflake free grindcore” (Grindcore bez sněhových vloček) je podle mě geniální heslo a je jasné, na co poukazujete. Jak vznikl tento nápad? A co si obecně myslíš o antifě a jejich přístupu a působení na metalové scéně?

Děkujeme! Už si nejsem jistý, kdo to vymyslel. Hodně jsme o textech mluvili, jak už jsem zmínil. Většinou Carl vyrazil na túru do lesa, zavolal mi a začali jsme probírat témata pro texty. Čím déle ty rozhovory trvají, tím méně jsme vážní a najednou jsou na stole věci jako "Snowflake free grindcore". Mně osobně na grindcorové scéně připadá spousta lidí levicových a korektních jen proto, že je to něco, co se na té scéně očekává. No a mě to nezajímá, ani to, co si o mně lidi myslí. Antifa je složitý příběh. Teoreticky by to mohla být dobrá věc, ale v dnešní době se chovají tak, že se stali tím, proti čemu původně byli. Bojují proti všemu, proti čemu jsou, jako nějaká elitní jednotka se spoustou agrese a násilí. Je to jako bojovat proti ohni ohněm. A upřímně řečeno, je mi úplně jedno, co si myslí. Pokud jde o metalovou scénu, kde se snaží rušit koncerty kapel s jinými názory, je to prostě ubohé. Takže si myslí, že jejich názor je ten jediný. Když nedokážeš tolerovat názory ostatních, tak se jenom hádáš. Mimochodem, to samé platí s náboženstvím.

Hádám, že "politická témata" mají původ ve tvé pankáčské minulosti? Divoká devadesátá léta, jak se říká... pamatuješ si něco z této éry? Zavzpomínej na svá mladá léta a přihoď k tomu nějaké alkoholové a drogové vzpomínky, dávno zašlé historky...

Kdysi jsem byl taky naštvaný mladý pankáč, ale politická témata s tím nemají moc společného. Když člověk vyrůstá, má ideály a jako spousta lidí v tomhle věku jsem měl tendenci zastávat levicové názory. Dneska je mi levice nebo pravice ukradená, některé věci, které se dějí ve společnosti, mají vliv na můj život a já mám na tyhle věci svůj názor. Posledních pár let se musíme zabývat tématy jako covid, kecy o uhlíkové stopě, imigrace atd. Výsledky tohoto mají opravdu velký dopad na společnost a to je spíš důvod, proč se těmito tématy zabýváme. Na divoká devadesátá léta si moc nepamatuju, kvůli vedlejším účinkům straightedge nebo možná kvůli obrovskému množství alkoholu a dalších látek. No, vyrůstat v osmdesátých a devadesátých letech bylo při zpětném pohledu skvělé. Druhá polovina osmdesátých let pro mě byla ve znamení thrash metalu a začátku death metalu a později i hardcoru. Ta hudba mi dodnes prochází životem každý den. Taky nebyl žádný mobilní telefon, internet, ani nic podobného. Když to přišlo, bylo to skvělé, ale dneska si někdy říkám, že tenkrát bylo všechno lepší. Nebo možná jen začínám být starý nevrlý chlap. Taky je vtipné vidět, že Carl šel podobnou cestou jako já, vyjma straightedge a hardcore. Je o pár let mladší a strávil spoustu prochlastaných dní a nocí na grindových a crustových koncertech.

Na desce je také song inspirovaný a věnovaný Jonny Petterssonovi – “Scandinavian Scooter Massacre”, který, pokud se nepletu měl být původně zpěvákem v této kapele, nakonec jej však nahradil Carl, co se stalo?

Jonny je náš dobrý kamarád a skutečně měl být původním zpěvákem. Mixoval také alba mých dalších kapel. Samozřejmě je to vůl, že na tomhle albu neudělal vokály, hehehe. Ne, kolidující časové termíny způsobily, že Carl to nazpíval a to je perfektní, ale nic ve zlém. Vím, že se mu ten projekt líbil, takže když Carl přišel s pravdivým příběhem o Jonnym, rozhodli jsme se o tom udělat song. Je to vtipné, absurdní a pořád to má i vážný nádech. Jonny, máme tě rádi, brácho, jen si drž motorku dál od vody! Nebo ještě lépe: drž se dál od své motorky....a vody..…


Jonny, přesto, že jsi se na nahrávce nepřispěl svým zpěvem, jak bylo původně v plánu, tak jsi její součástí. Kluci z kapely ti věnovali song, věděl jsi o tom dopředu, nebo to bylo vyloženě překvapení i pro tebe? Myslím, že i vizualizace k songu se jim skvěle povedla. Jak se ti skladba a celkově nahrávka líbí? Nějaký vzkaz pro kluky?

Jonny Pettersson: Bylo to velké překvapení! Je to opravdu skvělé, že jsem se takhle dostal na album, zvlášť když téma tohoto songu je něco, z čeho jsme si dělali legraci už před mnoha a mnoha lety a konečně to slyšet v songu je super. Tohle album je přesně takové, jak má grind znít. Je to syrové, nasraný prostředníček všem!

Jsi členem tří kapel HEADLESS DAWN, BURIAL REMAINS, GRIM FATE, ve všech kapelách se potkáváš s Philippusem, zjevně vám spolupráce vyhovuje, ale máte i nějaké třecí plochy? Protínají se někdy nápady všech kapel, nebo se mohou navzájem nějak obohatit či inspirovat?

Jsem rád, že tu a tam dojde k třenicím, jinak by to nebylo dobré. Je zřejmé, že máme podobné názory na hudbu, ale někdy si myslíme něco jiného a v tom pak musí zafungovat kreativita. Zatím je to dobré a myslím, že společně děláme hudbu od roku 2005, nebo tak nějak. Je to skoro jako hudební manželství hahahaha. Ale jo, už jsme spolu natočili docela dost alb a dokonce víc, než se ví. Není to ani tak, že bychom chtěli dělat hudbu jenom spolu. Třeba GRIM FATE jsem začal dělat bez Philippuse, ale po pár měsících už byl součástí kapely. Opravdu si rozumíme na hudební úrovni a funguje to perfektně. Těžko říct, jestli se myšlenky kapel protínají. Přikláním se k tomu, že ne, protože většina kapel se liší stylem. Mám na mysli grind-core HEADLESS DAWN, který se hodně liší od HM2 poháněného zvuku BURIAL REMAINS nebo doomového deathu GRIM FATE. Možná by se některé nápady GRIM FATE daly použít v BURIAL REMAINS nebo naopak, ale vzhledem k tomu, že každá kapela hraje v jiném ladění, mám už určité myšlení, kdykoli vezmu kytaru do ruky. A i když spolu hrajeme ve více kapelách a projektech, málokdy se stane, že bychom během jedné zkoušky dělali hudbu pro více než jednu kapelu. Přesto je to skvělá otázka, protože jsem o tom sám nikdy nepřemýšlel, prostě děláme to, co děláme.

Když se budeme bavit o tvorbě hudby, co bys řekl, že tě nejvíce ovlivňuje a jsi schopen pracovat na materiálu pro všechny kapely najednou?

Na hudbě pro všechny kapely pracuji neustále, ale nikdy ne ve stejnou dobu. Ne, že bych si zahrál pár riffů pro HEADLESS DAWN, vzal jinou kytaru a začal hrát skladby pro Grim Fate. Myslím, že momentálně pracujeme na hudbě pro pět různých alb nebo tak nějak. Některá mají větší prioritu než jiná, ale dělám je rád všechny. Někteří lidé se mě ptají, proč se nesoustředit na jednu nebo dvě kapely, ale když máš nápady, je podle mě lepší je využít. Kdyby nebyly nápady, tak bychom alba nedělali a nás tvorba hudby opravdu baví.


V BURIAL REMAINS zastáváš pozici zpěváka, v HEADLESS DAWN hraješ na kytaru. Nemáš přesto někdy tendence do toho Carlovi kecat? Dávat mu rady, jak stavět linky, radíte se spolu nějak ohledně vokálů, nemáte občas rozličné vize?

V Burial Remains jsem samozřejmě také skladatel a kytarista, to, že jsem se stal zpěvákem, nebylo nikdy v plánu. Zpěv jsem nahrával společně s Carlem a možná je na albu jedna část, kde jsem zasahoval do vokálních linek. Ne že by jeho linky nebyly dobré, ale měl jsem jiný nápad, který jsem chtěl vyzkoušet, a na tom jsme se shodli. Upřímně řečeno, chci, aby Carl dělal svou práci, a to on dělá opravdu dobře a je mnohem zkušenější zpěvák než já. Při nahrávání jsme si užili spoustu legrace, a protože moje domácí studio není úplně izolované, bavili se i moji sousedé. Musíte vědět, že Carl křičí opravdu nahlas, a když jsme skončili a vyšli ven, protože bylo opravdu pěkné počasí, přišla za námi sousedka, aby nám řekla, jak to bylo nahlas. Přesto nás opravdu podporovala a zajímala se o to, co děláme. Vtipné na tom je, že jsem tam nahrál už tolik hudby a tohle bylo opravdu poprvé, kdy za mnou kvůli tomu opravdu lidi přišli. Takže kdyby mě časem vyhodili z domu, tak vím, na koho to svést: Carl.…

Jak jsou na tom HEADLESS DAWN s koncerty? Pokud vím, tak se zatím jedná o studiový projekt, plánujete i živá vystoupení? Dokážete si s Philippusem představit, že si dáte třeba dvoj či trojkoncertní maratón BURIAL REMAINS, HEADLESS DAWN a GRIM FATE? :)

No, upřímně řečeno, nejsem si jistý. Co se týče koncertů, jsou pro mě prioritou BURIAL REMAINS, ale nikdy nevíš. Až přijde ta správná nabídka, možná nás někde na pódiu uvidíte, ale pro mě to nemá prioritu. Maraton tří koncertů zní šíleně. I když, pokud dostaneme třikrát tolik piva a whisky, není to zas tak špatný nápad, i když nevím, jestli se na konci ještě udržíme na nohou. Moje játra to asi za dobrý nápad nepovažují.

Jak vnímáš undergroundovou scénu u vás v Holandsku? Holandsko je sázka na jistotu, spousta skvělých kapel jako ASPHYX, SINISTER, PENTACLE, DEADHEAD, ACROSTICHON a mnoho dalších. Máte tam také spoustu skvělých festivalů a nezdá se, že byste trpěli nízkou návštěvností, pokud se tedy nepletu?

Myslím, že na tak malou zemi, jako je Holandsko, máme docela dost koncertů a festivalů. Možná ne tolik, jako za starých časů, ale když se podívám na to, kolik koncertů jsem letos navštívil a kolik jsem jich prošvihl, můžu říct, že to není špatné. Ohledně návštěvnosti je to po covidu trochu těžké říct. Na některých festivalech bylo opravdu plno a jiné zažily těžké časy. Ale skoro se mi zdálo, že jich bylo ještě víc než v jiných letech a lidé nemohli tolik utrácet. Také předprodej je něco, co je opravdu jiné než dříve. Kvůli covidu se spousta koncertů a festivalů odložila a vy jste měli spoustu vstupenek, které čekaly na to, až se koncerty konečně uskuteční. Zdá se, že lidé už dopředu moc nenakupují a čekají, jestli se show uskuteční a vstupenky si opět kupují na místě. V minulosti jsme měli vždy skvělé kapely a všechny ty staré kapely, které jsi jmenovala, jsou pořád tady a právě teď máme několik dobrých mladších kapel, jako GRACELESS, BODYFARM, MOUFLON.


A je přesto něco, co bys na holandské scéně změnil, je něco co tě vyloženě štve? (Já osobně bych lobovala za lepší pivo na tamních akcích, ale to se scénou asi moc nesouvisí)! :)))

No, bylo by opravdu skvělé, kdyby se tady na koncertech a festivalech už nepodával žádný Jupiler, vyjma některým českým fanouškům, protože ti mají tuhle močku opravdu rádi. Jinak fakt nevím. Možná by bylo super víc undergroundových turné s kapelami z celého světa a víc mladých lidí zapálených do opravdového metalu, ale jak říkám, už teď vím, že to takhle nefunguje.

Jsi poměrně činorodý člověk, chystáš nějaké další projekty? Co ostatní kapely, nějaké novinky, které by jsme neměli opomenout zmínit, chystá se něco?

Pracujeme na novém materiálu HEADLESS DAWN a část z něj už je nahraná. Také skládáme nový materiál pro BURIAL REMAINS a máme dokončeno spoustu skladeb, takže máme z čeho vybírat. Naše debutové album bude brzy znovu vydáno u Raw Skull Recordz. Tentokrát to bude tak, jak to mělo být původně. Nahráli jsme i nějaké nové skladby, které se momentálně mixují a budou přidány jako bonus. Taky přemýšlíme o nové desce GRIM FATE a o nějakých nových projektech, o kterých zatím nechci moc mluvit. Taky dělám nějakou práci na mixu pro jiné kapely, takže je to všechno o hudbě.

Jsi také součástí produkčního týmu „DRACHTEN DEATH FEST“, který se každoročně koná v únoru, termín se blíží, ale doposud jsem neviděla žádné promo, bude se letos festival konat a můžeš prozradit nějaké detaily?

Příští ročník se bude konat 4. února 2023 a my jsme se zveřejněním trochu pozadu, protože tentokrát bylo docela těžké najít ty správné kapely. Zatím to není oficiálně oznámeno, ale můžu říct, že mimo jiné zahrají CANCER, MASTER, KAMOMEMFIEBER a WORMROT. Prostě sledujte oficiální stránky. A určitě festival navštivte, je na skvělém místě a atmosféra je opravdu výborná. A máme pivo... no, a máme skvělou atmosféru... heheheh

Díky moc Wime za tvůj čas, byla to zábava! Přeji ti hodně kreativity, nápadů a času na tvé kapely a projekty. Jen tak dál a doufám, že si brzy dáme někde pivo, no a poslední slova patří tobě!

Díky Duzl za podporu a rozhovor! Opravdu si vážím tvé aktivní účasti na scéně nejen jako fanouška, ale také tvé práce pro ziny, hraní v kapelách a práce na festivalech atd. Doufám, že HEADLESS DAWN lidi zaujme a poslechnou si naši hudbu a koupí si naše CD a chystáme taky trička! Brzy na viděnou a určitě si dáme pivo!

Share this games :

TWITTER