DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 20. února 2021

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - MORTIFY - Grotesque Buzzsaw Defilement (2021)

Recenze/review - MORTIFY - Grotesque Buzzsaw Defilement (2021)


MORTIFY - Grotesque Buzzsaw Defilement
CD 2021, Obliteration Records

for english please scroll down

Když jsem vstoupil do pokoje, nejdřív jsem si myslel, že na posteli leží velká figurína. Bělostná, s voskovým nádechem. Jenže to nebyla pravda. Jednalo se o postupně zahnívající tělo ve značném stádiu rozkladu. Nechápal jsem, kde se vzalo tolik červů, tolik strachu, tolik bolesti. Připomínalo obrovský kokon, ze kterého se musí každou chvíli vylíhnout smrtihlav. Jak může někdo něco takového udělat? Za svůj život jsem toho viděl už spoustu, ale zde mě fascinovala a šokovala preciznost a brutalita. 

V podobném hororovém snímku se ocitnete i při poslechu nové desky japonských death grinderů MORTIFY. Určitě znáte ten pocit, když vytahujete z břicha mokvající střeva. Směs krve, černé zkažené hmoty, hnisu a nenávisti. Japonci jsou přesně takoví. Nekompromisní, šílení, zběsilí, jako patolog utržený ze řetězu. Smrt číhá na každém rohu, v každé skladbě. Stačí jen přijmout fakt, že u téhle hudby všichni zemřeme. Masakr!


MORTIFY ctí všechny důležité aspekty death metalu a grindu. Jejich nová deska je potom okořeněna a nasměřována na sever, ke švédskému chřestění kostí (označení z promo materiálů Swedish HM-2 Buzzsaw Grindcore je přesnou definicí). Určitě jste někdy viděli otevřenou zlomeninu. Na obrázku zaujme každého, ale v realitě si připočtěte několik litrů krve, nářek, špínu a bolest. Oběť propadá panice. "Grotesque Buzzsaw Defilement" je hudbou do malých, zaplivaných, začouzených klubů, na periferii města. Je upřímnou a syrovou výpovědí. Samozřejmě, odkazy třeba takových NASUM, ROTTEN SOUND, NAPALM DEATH, PUNGET STENCH, GENERAL SURGERY, DEAD, EXHUMED a mnoha dalších, jsou slyšet z každé skladby. Ale od toho je potřeba se v současné době oprostit. Nemyslím si, že by někdo v několika dalších letech přišel se zcela novou muzikou. V metalu rozhodně ne. Soustřeďme se raději na energii, tlak, tmu, na pestrou paletu morbidních pocitů, které umí MORTIFY předat. Album je jako kus syrového, už značně zapáchajícího masa, které vám někdo hodí do ruky. Jedná se o masakr, který musí chutnat každému příznivci pravého, ryzího death metalu, grindu a hromadných hrobů někde na severu Evropy. U "Grotesque Buzzsaw Defilement" se vám uškvaří mozek v lebce! sumarizace:

Nemoci zkažené krve, hnijící kosti. Rozkládající se tělo, smrtelný pohled a lebka pukající velkým tlakem. Mám pocit, že se rozpadnu na tisíc kousků. V bolestech a křečích. Jakoby mi do hlavy někdo postupně zabodával ostré rezavé hřeby. Pomalu a přesně, aby zasáhl všechna citlivá místa.

Přesně takové pocity mám i z nového alba japonských death/grind šílenců MORTIFY. Je přesně tím divokým a maniakálním kouskem extrémní hudby, která vás bez upozornění přišpendlí na zeď. Energie, síla, hnis a špína. To jsou hlavní atributy novinky "Grotesque Buzzsaw Defilement".

Umírat lze mnohými způsoby, ale smrt předváděná na albu "Grotesque Buzzsaw Defilement" se zdá být nejvíce bolestivá. MORTIFY ve své tvorbě odkazují na takové smečky jako jsou NASUM, ROTTEN SOUND, NAPALM DEATH, PUNGET STENCH, GENERAL SURGERY, DEAD, EXHUMED. Hniloba je zde kombinována s tlakem a výsledkem je nahrávka, která působí jako třaskavina té nejvyšší kvality. Novinka je jako kus plesnivého masa, které vám někdo hodí přímo do obličeje. Při poslechu se dusím, lapám po dechu a těším se na každý další zabijácký riff. Jsem rád drcen a rozmělňován. Líbí se mi i temnota, která jednotlivými skladbami prostupuje jako nějaká zlá choroba. MORTIFY zkrátka moc dobře vědí, jak na mě. Umí vytvořit absolutně zběsilou atmosféru, vyvolat postupný tlak na moji hlavu. Smrt je zase tak blízko! Swedish HM-2 Buzzsaw Grindcore album, které vás rozemele na prach! 

Asphyx says:

Diseases of spoiled blood, rotting bones. A decaying body, deadly look and a skull cracking with a great pressure. I have a feeling that I will fall into thousands of pieces. In pain and cramps. It feels like someone has been slowly putting sharp rusty nails into my head. Slowly and accurately, to hit all sensitive places.


I have those exact feelings when I listen to the new album by Japenese death/grind madmen MORTIFY. It is the wild and maniacal piece of extreme music which will nail you on a wall with no warnings. Energy, power, pus and dirt. These are the main attributes of the novel "Grotesque Buzzsaw Defilement".

You can die in many ways but the death on the album "Grotesque Buzzsaw Defilement" seems to be even more painful. MORTIFY´s music refers to bands like NASUM, ROTTEN SOUND, NAPALM DEATH, PUNGET STENCH, GENERAL SURGERY, DEAD, EXHUMED. The rotation here is combined with pressure and the result is an album which feels like a bomb of the highest quality. The new album is like a piece of mouldy flesh which hit you right in the face. When I listen to this album I cannot breath and I am looking forward to another killing riff. I like to be smashed and crushed. I like the darkness which goes through each song just like a bad disease. MORTIFY really know what I like. They can create totally furious atmosphere, bring a pressure on my head. The death is again very close! Swedish HM-2 Buzzsaw Grindcore which will grind you to dust! 


Tracklist:
01. Flesh Creep
02. Musty Trudge
03. Organ Terror
04. Obelisk Of Suffering
05. 100 Rats
06. No Survivors
07. No! (Agathocles Cover)
08. Grabby Hands
09. Brain Gurgler
10. Adhesives
11. Mangy Mutts
12. Smells Of Barfs
13. Deviant


band:
*Adam-Gastric Juice
‪*Tak-Buzzsaw
*Ryo-Grave Supplier


Share this games :

TWITTER