SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 26. března 2021

Recenze/review - TERRORENTIAL - Visions (2021)


TERRORENTIAL - Visions
CD 2021, vlastní vydání

for english please scroll down

Celý život žiju v temnotě. Toulám se podzemím a tak jsem byl ze světla velmi překvapený. Probudil jsem se z šoku a mé nohy už olizovaly plameny. Ve starých hrobkách pukaly lebky našich předků, byl to smutný pohled. Pach rozkládajícího, škvařícího se masa, chodby ozářené bolestí a smutkem. Takhle nějak jsem si vždycky představoval peklo, když jsem o něm čítával. Tentokrát získalo doslova fyzickou podobu.

Australští čerti TERRORENTIAL by se v podobných místech pohybovali jako ryba ve vodě. Jako divocí predátoři. Hrají totiž starý prašivý thrash metal, notně šmrncnutý deathem. Hudbu, pro šedivé bardy, kteří rádi a často vzpomínají na dobu, kdy byla džínová vesta povinností. 


Nejsou to ale jen základy thrashe a deathu, které se v tvorbě australských divokých psů objevují. S kapelou se vydáme i až někam k heavy metalu, blacku. Hlavní je síla melodie, jiskra a pověstné chvění. Jedná se o debut, kterému by se dalo ledacos odpustit, ale nemusím. Deska se skvěle poslouchá, je svěží, zajímavá, TERRORENTIAL si na nic nehrají, je cítit, že mají hudbu v srdcích. "Visions" je jako studený vítr, který se prohání podzemím, po spáleništi. Ze zdí vystupují jako výčitky dlouhé stíny, pozůstatky prokletých duší. Líbí se mi zvuk, obal, nahrávku si opravdu užívám. Je v ní totiž obsaženo vše potřebné pro pořádnou pařbu v katakombách. Nohy si automaticky podupávají do rytmu, v břiše mě hlodá pradávný červ z osmdesátých a devadesátých let, rozkládá moje vnitřnosti a nutí mě k opakovaným poslechům. Mám rád starý, prašivý metal v jeho základní podobě. Pořád uctívám dobrý riff, ostrý hlas a dunivé bicí. TERRORENTIAL mě vzali na parádní výlet po časové ose zpět. Patří jim za to dík, uříznuté paroháče nad hlavou a uznání od starého šedivého metalového psa. "Visions" je velmi dobře zahraným odkazem, citací z metalových učebnic. Má v sobě sílu a drive i temnotu. Vítejte v pekle!


sumarizace:

"Visions" je temným poselstvím z onoho světa. Pokud bychom hledali nějaké vyslance záhrobí, museli bychom zákonitě narazit na australské death/thrash metalisty TERRORENTIAL. Fascinuje mě přístup, jakých uchopila kapela staré smrtící pořádky, přetransformovala je to dnešní doby a stvořila album, které připomíná rozzuřené monstrum. Peklo opravdu existuje! Novinka těchto maniaků je toho jasným důkazem. Narovnejte prašivé kosti do úhledných hromad, otevřete dveře do záhrobí a povolejte nemrtvé! Australští uctívači old school death/thrash metalu jsou zde! Řvou mocně, hlasitě a jejich hlas je podobný samotné Bestii. Skvělé nápady, temná a zlá atmosféra, naléhavost, dravost. Tohle všechno dělá z CD TERRORENTIAL absolutně zahnívající záležitost. Album bylo nahráváno snad někde v podzemí, v opuštěných chodbách vedoucích do obrovské márnice. Smrt je při poslechu velmi blízko! Zlo přichází. Old school thrash death metal, který vám zničí mozek kyselinou! Old school death/thrash metal, který vás na věky prokleje!


Asphyx says:

"Visions" is a dark message from the world beyond. If you were looking for delegate from the world beyond you would have to find these Australian death/thrash metal band TERRORENTIAL. I am fascinated by their attitude – they hold the old deadly orders transformed them into today´s world and made an album which sounds like an angry monster. The Hell is real! This album proves it. Line up your ashy bones into neat lumps, open the doors into the world beyond and call the undead! These Australins which worship old school death/thrash metal are here! They are screaming so powerfully and loudly! Their voice is like the Beast itself. Great ideas, dark and cruel atmosphere, immediacy, drive. This is what makes the new album by TERRORENTIAL something absolutely mouldy. The album was recorded in the underground in abandoned halls which lead into an enormous dead house. The Death is very close when you listen to this album! The evil is coming. Old school death/thrash metal which will curse you forever!


Tracklist:
01. Prelusion (02:50)
02. Logical Terror (05:09)
03. Warrior (03:54)
04. One for One (06:40)
05. Flood the Earth (04:33)
06. Goddam Thrashing (04:31)
07. Dream Escape (05:31)
08. I'm Fucking Drunk...,! (05:53)
09. Unleashed (04:42)
10. Visions (06:53)
11. Terrorential (07:05)

band:
Larry - Vocals & Guitar
Trav - Guitar & Backing Vocals
Triz - Drums
Alex - BassShare this games :

TWITTER