DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 30. ledna 2022

Recenze/review - VOMIT - Deathlike Vomit (2021)


VOMIT - Deathlike Vomit
EP 2021, Deathrune Records

for english please scroll down

Dívám se do tmy a čekám až přijdou. Slíbili mi dnešní účast, jen jsem s sebou musel vzít nějakou poctivou muziku. Přehraboval jsem se ve staré rakvi, ve které mám alba na recenzi uložena a mé krvácející oko padlo na kapelu VOMIT z Chile. Přečetl jsem si promo materiály a říkal si, že by se mohla mě i démonům líbit. Už jsou tady, mají rozšklebené tváře. Pouštím jim "Deathlike Vomit" a na jejich ústech se postupně objevuje jedovatý úsměv.

Je to tak, pánové hrají pravý, nefalšovaný death thrash metal, jak vystřižený z přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Nikde žádní pozéři, jenom prašivina, chlad, tma a nekonečná smrt. Jsem zde opět správně a neskutečně si EP užívám. Dělám to tak pokaždé, když mě štve všechno kolem, když na mě padají povinnosti, stres a lidská hloupost. Zavřu se do pokoje a oddávám se podobným seancím.


Jdeme všichni svorně kupředu, já i démoni, objevujeme s chutí ty nejdelší stíny. Je mi dávno jedno, co si myslí všichni kolem, poslouchám jen hudbu, o které si myslím, že je zahraná s nadšením a odhodláním. VOMIT pocházejí ze stejné líhně jako POSSESSED, PROTECTOR, SLAYER, PENTAGRAM, DEATH. Jsou uvěřitelní, zřetelní, nové skladby (stejně jako ty staré) se velmi dobře poslouchají. Pánové nám předkládají jen ty nejvybranější kousky shnilého masa. Nic více, ale ani méně. Jasně, je to staroba a retro jako řemen, ale na rozdíl od jiných kapele věřím každý tón i notu. Démoni mě chválí, že jsem vybral dobře. Večírek může začít. Pařba na starém hřbitově bez konce, bez svědomí. Jen rouhání, zkažená krev, prašivý zvuk, chladné motivy a samozřejmě spousta piva a krásných zombie. Bez nich by to nebylo ono a na rovinu - pokud vás podobné pravěké záležitosti nezajímají, tak utečte pryč. Mohli byste se jinak nakazit a zemřít v krutých křečích. Dívám se do tmy a čekám až přijdou. Slíbili mi dnešní účast, jen jsem s sebou musel vzít nějakou poctivou muziku. Teď už vím, že jsem vybral správně. Prašivý a chorobný death thrash metal z Chile! Masakr v katakombách!


sumarizace:

"Deathlike Vomit" je temným poselstvím z onoho světa. Pokud bychom hledali nějaké vyslance záhrobí, museli bychom zákonitě narazit na chilské death/thrash metalisty VOMIT. Fascinuje mě přístup, jakých uchopila kapela staré smrtící pořádky, přetransformovala je to dnešní doby a stvořila album, které připomíná rozzuřené monstrum. Peklo opravdu existuje! Novinka těchto maniaků je toho jasným důkazem. Narovnejte prašivé kosti do úhledných hromad, otevřete dveře do záhrobí a povolejte nemrtvé! Chilští uctívači old school death/thrash metalu jsou opět zde! Řvou mocně, hlasitě a jejich hlas je podobný samotné Bestii. Skvělé nápady, temná a zlá atmosféra, naléhavost, dravost. Tohle všechno dělá z posledního EP VOMIT absolutně zahnívající záležitost. Album bylo nahráváno snad někde v podzemí, v opuštěných chodbách vedoucích do obrovské márnice. Smrt je při poslechu velmi blízko! Zlo přichází. Prašivý a chorobný death thrash metal z Chile! Masakr v katakombách!


Asphyx says:

"Deathlike Vomit" is a dark message from the world beyond. If you were looking for delegate from the world beyond you would have to find these Chilean death/thrash metal band VOMIT. I am fascinated by their attitude – they hold the old deadly orders transformed them into today´s world and made an album which sounds like an angry monster. The Hell is real! This album proves it. Line up your ashy bones into neat lumps, open the doors into the world beyond and call the undead! These Chileans which worship old school death/thrash metal are back! They are screaming so powerfully and loudly! Their voice is like the Beast itself. Great ideas, dark and cruel atmosphere, immediacy, drive. This is what makes the new album by VOMIT something absolutely mouldy. The album was recorded in the underground in abandoned halls which lead into an enormous dead house. The Death is very close when you listen to this album! The evil is coming. Dusty and sick death thrash metal from Chile! Massacre in catacombs!


Tracklist:
1 Final Judgement
2 Carrion
3 The Unsane
4 Realm Of The Goat
5 Judge Death (Terminal Death cover)
6 Resurrected

Line-up
Agonizer - Guitars
Possessor - Vocals, Bass
Sepulchre - Guitars
Blackpriest - Drums

https://deathrunerecords.bandcamp.com/album/vomit-deathlike-vomit


Share this games :

TWITTER