DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 31. ledna 2022

Home » , , , , , , , , , , » Recenze/review - DEATH FROM ABOVE - Altered Dimension (2021)

Recenze/review - DEATH FROM ABOVE - Altered Dimension (2021)


DEATH FROM ABOVE - Altered Dimension
CD 2021, Great Dane Records

for english please scroll down

Další hřeb je jen hraním si s bolestí. Mám pocit, že se mi hlava rozskočí na tisíc střípků. Francouzští death metalisté DEATH FROM ABOVE ví moc dobře jak na mě. Ostře, nekompromisně, přemýšlivě. Jako bych opravdu seděl v temném sklepě. Spoutaný, mučený. Každý riff, každý úder bicích je pro mě opětovným hřebem, zatloukaným mi přímo do mozku. Jedná se o zbrusu novou kapelu, která přišla rozvířit zatuchlé vody v záhrobí. Existuje jen smrt a tma. Nic jiného. 

Líbí se mi způsob, jakým ke svojí tvorbě pánové přistupují. Jedná se o zajímavý mix starého klasického death metalu s prvky techniky. S velmi dobrým zvukem a hlavně se spoustou nápadů, které si pamatuji. Od posluchače se vyžaduje tentokrát trošku více trpělivosti a vícero poslechů. Tahle prvotina chce čas a do žil se vám dostane postupně. 


Máte rádi death metal od kapel jako MORBID ANGEL, DYING FETUS, DEICIDE, DEEDS OF FLESH, SUFFOCATION? Pak by se vám mohlo líbit i album "Altered Dimension". Je to podobná řezničina, s krvavou stopou v temnotě. V některých momentech jsou Francouzi navíc lehce progresivní, takže se nudit rozhodně nebudete. Po řemeslné stránce je také vše v nejlepším pořádku. Nikde nic nepřebývá, nikde nic nechybí. Dovedl bych si představit, že bych navštívil koncert, dovedl bych si představit, že bych zašel DEATH FROM ABOVE podpořit. Na to, že se jedná o prvotinu, tak nebylo podceněno vůbec nic. Jsem spokojen, nadšen a tuhle pitvu si opravdu užívám. Brutalita a technika, ale také spousta starých shnilých kostí. Najdete zde všechno. V některých momentech mám sice lehký pocit monotónnosti a stereotypu, ale jedná se opravdu jen o chvilkové záchvěvy. Jinak je pro mě "Altered Dimension" velkým překvapením. Další hřeb je jen hraním si s bolestí. Mám pocit, že se mi hlava rozskočí na tisíc střípků. Těším se na příští skladbu, na nový zásek do mého těla. Svět je někdy hodně ošklivé místo k žití, buďme rádi, že existují podobné skupiny. Pořád je co poslouchat. A to je moc dobře. DEATH FROM ABOVE vám můžu jen doporučit. Death metalová apokalypsa!


sumarizace:

Death metal musí bolet, žhnout a pálit. Musí v sobě obsahovat velké množství zkažené krve. Není to styl pro slabé povahy, ocení jej spíše obdivovatelé hororů, napínavých knih a opuštěných piteven. Francouzská DEATH FROM ABOVE letos přichází se svým prvním dlouhohrajícím albem, které přesně tyhle požadavky splňuje.

Na "Altered Dimension" se pitvá hezky klasicky, postaru, stylem jakým to dělávaly MORBID ANGEL, DYING FETUS, DEICIDE, DEEDS OF FLESH, SUFFOCATION. Tradiční motivy skladeb jsou kombinovány s ponurou a šílenou atmosférou. DEATH FROM ABOVE se s tím rozhodně nepářou, jsou nekompromisní a jdou rovnou na věc. Zbývá už jen nabrousit nože, nastartovat motorovou pilu a sehnat nějaká těla. Nezapomeňte na hluboký sklep, opuštěnou halu nebo rozpadající se statek na samotě. Do těchto míst, plných bolesti a utrpení, tahle nahrávka patří. Na patologii, do márnice. Se syrovým zvukem a parádním obalem se vám zakousnou do krku a nepustí. Pokud máte rádi tradiční death metal, potom jste zde správně. Francouzi sice nepřinášejí do tohoto stylu nic nového, ale jejich práce je poctivá, ryzí a zahraná od srdce. Nepřesahují předem dané mantinely. Jsou jako smečka rozzuřených hladových psů, kterým hodíte kus masa, o jehož původu raději pomlčíme. Nová deska kope jako splašený kůň. Velmi dobře! Death metalová apokalypsa!


Asphyx says:

Death metal must hurt, glow and burn. It must contain a large amount of rotten blood. It is not a style for weak characters, it will be appreciated more by admires of horror movies, exciting books and abandoned autopsies. This year, the French DEATH FROM ABOVE are coming up with their first full-length album, which meets exactly these requirements.

On the album "Altered Dimension" they dissects nicely, classically in the old style - in the style of MORBID ANGEL, DYING FETUS, DEICIDE, DEEDS OF FLESH, SUFFOCATION. The traditional motifs of the songs are combined with a gloomy and crazy atmosphere. DEATH FROM ABOVE definitely don´t deal lightly with it. They are uncompromising and go straight to the point. All that remains is to sharpen the knives, start the chainsaw and get some bodies. Don´t forget the deep cellar, the abandoned hall or the crumbling farmhouse in solitude. These recordings belong to these places, full of pain and suffering. In pathology, to the morgue. With a raw sound and a great cover, they will bite your throat and not let go. If you like traditional death metal, then you are right here. The French do not bring anything new to this style but their work is honest, pure and played from the heart. They do not exceed predetermined boundaries. They are like a pack of angry hungry dogs, to whom you throw a piece of meat, the origin of which we prefer to keep quiet. The new record kicks like a frightened horse. Death metal apocalypse!

Tracklist:
01. Orbital Transmission
02. Power Of Demons
03. Omega Destroyer
04. Demonic Portal
05. Altered Dimension
06. Parasite Hive
07. Vile Precursors
08. Desperate Escape
09. Pure Extermination

band:
Manu IRIARTE - Guitar / Vocals (ex CAN OF WORMS)
Julien TASTET - Bass guitar (ex CAN OF WORMS)
Patrick TALGORN - Drums
Anthony DUFAU - Guitar (ex RED DEAD)Share this games :

TWITTER