DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 25. dubna 2022

Recenze/review - MOUFLON - Pure Filth (2022)


MOUFLON - Pure Filth
CD 2022, Raw Skull Recordz

for english please scroll down

Marně hledáš někoho, kdo by ti pomohl. Stejně je to jedno. Lidé raději odvrací zrak, dělají, že neexistuješ. A můžeš mít obličej od krve, můžou ti lézt střeva z břicha. Možná po tobě zbyde jen pár záběrů, které si nějaká hyena nahraje, ale jinak nic. Dnes je to ale přeci jen jiné. Všichni se na tebe usmívají a podávají ti své pomocné ruce. Najednou se cítíš lehký, dokonce, i přes veškerou bolest, zaznamenáš dokonce lehké nadšení. Tady, hluboko pod zemí, kde zní z tlampačů nová deska holandských maniaků MOUFLON, tady na onom světě, je ještě všechno v pořádku.

Kapela byla založena v roce 2012 a po několika demonahrávkách vydala první dlouhohrající desku "Devastations" (2018). Následovala jedna kompilace a letos další zásek v podobě alba "Pure Filth". Je to opět stará škola, hniloba, prašivina, surovost, s doomovými prvky. U téhle nahrávky rád znovu vykrvácím. 


Poslouchat "Pure Filth" je jako se dívat na smradlavou stoku. Legendy praví, že se zde prý kdysi ukryla parta vyděděnců, mladých bastardů a dívek, kteří už nemohli vydržet žít ve lži. Zpočátku to bylo příjemné, svoboda nelze ničím nahradit, nakonec ale stejně došlo ke vzájemné nenávisti. Nálada byla stejně pochmurná, zahalená do temné, jako na tomto albu. Připomíná mi v náznacích starší alba BOLT THROWER. Vše se valí kupředu, ztrácí se v mlze, mezi náhrobky. Smrti je kolem zase příliš. Jedná se o starobu, hnilobu a sněť. Nic pro obdivovatele progresivních postupů. Hraje se zde od podlahy, žádná přetvářka ani klam. Kapela sází spíše na základní riffy, s ničím se moc nepáře. Mám to takhle rád, jsem rád, že je stále co objevovat. Držím se za břicho a krvácím. Bolest je příliš velká, přesto nevím, jestli se jedná o noční můru a nebo krutou realitu. Tady v podzemí se podobné věci stávají pravidelně. Strávili jsme spolu s MOUFLON spoustu času, dávkoval jsem si jejich novinku v různých denních i nočních hodinách, na různých místech, ale nejvíc se mi stejně osvědčili v temných katakombách. Hluboko pod zemí, daleko od lidské nenávisti. "Pure Filth" jsem si pro sebe objevil a opravdu si je užívám. Snad se vám můj tip bude také líbit. Smrdí totiž zkaženou krví. Temná, zákeřná, death metalová choroba!


sumarizace:

Na kapele je vidět a slyšet, že je plně oddána hrobnickému řemeslu. Hudba musela vznikat v opuštěných márnicích, nápady byly dodány těmi nejvíc mrtvými zombie a výsledek si můžete poslechnout sami. Pro nás, co jsme se k death metalu dostali v devadesátých letech, se jedná o vzácný rezavý artefakt. Mám opravdu pocit, že jsem odsouzencem na smrt, čekám ve své cele a k poslední večeři mi pouštějí tvorbu MOUFLON. Kapela mě zve na dlouhý nekonečný výlet za řeku Styx. Nebude to dlouho trvat, už zítra ráno mi zlomí vaz. Těším se, podobný death metal mi totiž koluje v krvi odnepaměti. Skvělá smrtící deska, která vás popraví tím nejkrutějším způsobem! Zvuk je poctivě hnilobný, vytažený snad odněkud ze starých hrobů. Hraje se zde od podlahy, žádná přetvářka ani klam. Kapela sází spíše na základní riffy, s ničím se moc nepáře. Mám to takhle rád a líbí se mi, že je stále co objevovat. Držím se za břicho a krvácím. Bolest je příliš velká, přesto nevím, jestli se jedná o noční můru a nebo krutou realitu. Tady v podzemí se podobné věci stávají pravidelně. Strávili jsme spolu s MOUFLON spoustu času, dávkoval jsem si jejich novinku v různých denních i nočních hodinách, na různých místech, ale nejvíc se mi stejně osvědčil v temných katakombách. Hluboko pod zemí, daleko od lidské nenávisti. "Pure Filth" jsem si pro sebe objevil a opravdu si je užívám. Snad se vám můj tip bude také líbit. Smrdí totiž zkaženou krví. Temná, zákeřná, death metalová choroba!


Asphyx says:

Here you can see and hear that the band is devoted to the craft called "digging the graves". This music had had to be written in the abandoned mortuaries, the most dead zombies had provided the ideas and the result you can listen to by yourself. For us, who came to the death metal at the nineties, this album represents a rare rusty artifact. I really feel like I'm a sentenced to death and I wait in my cell, while the MOUFLON album play for me there as my last dinner. The band invites me to a long, endless trip over the Styx River. It will not take so long time, already tomorrow morning they are breaking my neck. I am looking forward because the similar death metal I have in my veins since time immemorial. A great deadly record that will execute you by the cruelest way! The sound is honestly putrid, ripped out from somewhere of the old graves. It is played from the floor, no pretense or deception. The band relies more on basic riffs, they don't do much with anything. I like it so much, I'm glad there's still something to discover. I hold on to my stomach and I'm bleeding. The pain is too great, but I don't know if it's a nightmare or a harsh reality. Here in the underground, similar things happen regularly. We spent a lot of time with MOUFLON, I dosed their novelty at different times of the day and night, in different places, but it still worked best for me in the dark catacombs. Deep underground, away from human hatred. I discovered "Pure Filth" for myself and I really enjoy it. Hopefully you will also like my tip. It stinks of rotten blood. Dark, insidious, death metal disease!


Tracklist:
01. Filth & Violence
02. Wolves Among The Sheep
03. Ode To The Beast Inside
04. Primordial Human
05. Death By A Thousand Cuts
06. Weak Modern World
07. The Relentless Process Of Decay
08. Mental Prison

band:
Richard: Guitar
Peter: Guitat
RJ: Vocals
Rutger: Drums
Tijl: BassShare this games :

TWITTER