DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 10. února 2024

Home » , , , , , , , , , , , , , , » Rozhovor - MORBID SACRIFICE - Znesvěcující, blasfemický, okultní black death metal, u kterého vám začnou hořet stigmata!

Rozhovor - MORBID SACRIFICE - Znesvěcující, blasfemický, okultní black death metal, u kterého vám začnou hořet stigmata!


Rozhovor s black death metalovou skupinou z Itálie - MORBID SACRIFICE.

Odpovídal Witchfucker (basa, zpěv), děkujeme!

MORBID SACRIFICE - Ceremonial Blood Worship (2023):

Ave MORBID SACRIFICE! Zdravím do italského undergroundu. Doufám, že je u vás vše v pořádku. Mělo by, máte na kontě letos druhé skvělé album své kariéry. Musím se přiznat, že mě doslova přikovalo na zeď. Je temné, energické, řeže ostrou hranou nože. Je hodně slyšet, že jste odvedli skvělou práci a taky velká porce talentu. Jak vnímáš novou desku v souvislosti s vaší prvotinou? Kam jak jste se chtěli posunout a v čem jsou podle tebe nahrávky odlišné?

Zdravím, děkuji za vaše slova! Tohle nové zabijácké album zní víc deathmetalově ve srovnání s tím starým, které bylo chaotičtější... V kapele se zatím nic neplánuje, tak uvidíme, jak se věci budou vyvíjet... buďte si jistí, že každé vydání MS bude pěstí do obličeje! No Compromise Evil Metal of Death

„Ceremonial Blood Worship“ v sobě obsahuje všechny atributy dobrého death metalu. Pro mě osobně se jedná o desku, ke které se hrozně rád vracím. Jakým způsobem vznikala? Jak skládají nový materiál MORBID SACRIFICE?

Psaní a nahrávání alba netrvalo tak dlouho. Měli jsme jen jednu zkoušku a pak jsme ho nahráli za pár hodin. Bylo to divoké a bestiální! Při nahrávání nechceme moc plánovat ani přemýšlet... musí to vyrůst samo!


Dohledal jsem si, že pod mixem a masteringem je podepsán Tommaso Volpe (M. Desecrator). Musím potvrdit, že zvuk doslova zabíjí. Pořád mě to nutí na hi-fi věži přidávat volume. Tomasso vám vytvořil zvuk, který je krutý, surový a zároveň temný a živočišný. Jak se vám s ním spolupracovalo a proč právě on? V jakém studiu jste nahrávali a jak vše probíhalo?

Celé album je brutálně nahrané LIVE v Macabro Bunker Recordings. Tommaso je náš dlouholetý přítel! Věděli jsme, že dokáže vystihnout podstatu kapely.

Nedílnou součástí a jakýmsi bonusem navíc je pro fanoušky dnes CD. Vy jste jej vydali u Godz ov War Productions a je opatřeno mrtvolným obalem. Kdo je jeho autorem? Vysvětluji si to dobře, že se jedná o z mrtvých vstání Krista? Jak jste motiv vybírali a jak souvisí s hudbou na novince?

To je starý obraz od Tiziana, ano, je to takzvaná "pieta", posvátný obraz pro satanistické album! Dobrý způsob, jak znesvětit něco svatého hudbou.

Toulám se podsvětím již přes třicet let a do Itálie si chodím pro muziku vlastně na jistotu. Myslím, že máme podobnou náturu i vkus, co se týká metalu. Mám vaše kapely hodně rád a pečlivě sleduji vaši scénu. Možná vám i trošku závidím, my máme u nás jen pár death metalových smeček, které stojí za to. Čím si to vysvětluješ, že zrovna u vás se blacku a death metalu tolik daří? Jak vnímáš vaši scénu, fanoušky, labely?

Italská scéna je skvělá a je na ní tolik skvělých kapel... bohužel je většinou velmi nedoceněná. Možná nás to naštve a alba budou lepší! haha.


Hrajete devastující death metal ovlivněný mimo jiné i americkou školou. Dnes se vlastně kapela nemůže vyhnout srovnání, mě by ale zajímalo, jak vlastně vznikl nápad založit MORBID SACRIFICE, kdo byl a je vaším vzorem a kam vaši kapelu chcete posunout? Lákají vás třeba velké zahraniční festivaly, jste ochotni vyrazit na turné s nějakou slavnější smečkou?

Zatím nemáme v úmyslu hrát živě. Ale uvidíme v budoucnu. Jak jsem již řekl, na začátku se MS orientovali spíše na War/Black metal, ale na novém albu se vše posunulo více k death metalu...prostě se to stalo.. Jsme ovlivněni mnoha kapelami...

Když jsem před sedmi lety zakládal svoje stránky, měl jsem vizi, že se budu snažit podporovat kapely, které podle mě nejsou tolik na očích. Dát o nich vědět světu. Myslím, že se mi to celkem daří, alespoň podle ohlasů. Jak přistupujete k propagaci vy? Necháváte to na labelu nebo sami posíláte CD různě na recenze? Já si třeba alba, která mě opravdu baví, kupuji. Jak jste na tom vy? Jste také fanoušci, co rádi a často podporují své kolegy? Chodíte na koncerty? Paříte?

Jsme metaloví maniaci a kupujeme tuny CD, LP, KAZET a samozřejmě chodíme na koncerty! Není jiný způsob, jak žít metalovou scénou. Godz of War udělali albu dobrou propagaci a my na to nemůžeme být víc hrdí!


Na jednou stranu má dnes začínající kapela spoustu možností, jak o sobě dát vědět, ale zase na druhou stranu, skupin je obrovské množství a fanoušci se v nich ztrácejí. Hodně lidí jen stahuje mp3 z internetu a místo koncertu raději plive jedovaté sliny na facebooku. Jak vás, jako MORBID SACRIFICE ovlivňují moderní technologie? Co si myslíš o stahování muziky, google metalistech, streamování muziky apod.?

FUCK DOWNLOAD FUCK STREAMING FUCK SPOTIFY a všechny ty sračky! BUY RECORDS OR BE A FUCKING POSER FOREVER!

S oblibou se ptám muzikantů na to, co pro ně znamená death metal. Jak by jej definovali, jestli je pro ně spíše filozofií a životním stylem nebo „jen“ relaxem. Co znamená pro tebe? Jak jej vnímáš a prožíváš?

Death metal je náš způsob, jak uvolnit brutální pocity... nic filozofického... hlučná agrese pro vaše uši!


Na závěr klasická, ale důležitá otázka. Co chystají MORBID SACRIFICE v nejbližších měsících? Kde vás můžeme vidět na koncertě a kdy navštívíte Českou a Slovenskou republiku?

Jak jsem řekl, živé koncerty neplánujeme, ale pokud znáte nějakého dobrého promotéra a chcete se s ním spojit, zkuste to!

Děkuji moc za rozhovor. Přeji nejen nové desce spoustu úspěchů a ať se co nejvíc rozšíří řady vašich fanoušků. Budu se těšit zase někde naživo a ať se vám daří jak po hudební stránce, tak i v osobní rovině. Jdu si „Ceremonial Blood Worship“ zase narvat do hlavy!

Děkujeme za vražedný rozhovor!

Witchfucker / Morbid Sacrifice

Share this games :

TWITTER