SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 19. června 2021

Home » , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - MORBID BREATH - In the Hand of the Reaper (2021)

Recenze/review - MORBID BREATH - In the Hand of the Reaper (2021)


MORBID BREATH - In the Hand of the Reaper
EP 2021, Redefining Darkness Records

for english please scroll down

Stejně jednou všichni skončíme v kotlích plných oleje. Budou nás pálit žhavým železem, cejchovat nás, trhat nám nehty. Ve vnitřnostech se nám usadí sněť. Jsme prokletí, to už dávno víme. Před posledním soudem nám to ale rozhodně nepomůže. Alespoň takhle vnímám thrash a death metal já. Myslím tím teď ten starý, prašivý, poctivý, u kterého tančí všichni rohatí, nadskakují víka od rakví a zombie lezou z děr.

Chodí mi denně na recenze desítky kapel a snažím se je filtrovat dle svého nejlepšího svědomí. Požadavky jsou z mé strany jasné. Hudba v sobě musí mít drive, sílu, energii, temnotu a chlad. Jsem starý pes, který už zažil mnohé a švédští MORBID BREATH mě zaujali ihned svým prašivým zvukem. Pánové mají old schoolové cítění v sobě. To se stejně nedá naučit. Musíte hrát srdcem. Jinak to nejde.


"In the Hand of the Reaper" je odkazem starých dobrých SODOM, VENOM, SLAYER, KREATOR, PROTECTOR, ASSASSIN, ale i pradávných death metalových kapel z devadesátých let. Dnes se takto snaží oživit staré časy spousta mladých skupin, ale daří se to jen některým. Songy jsou sice občas možná trošku delší, ale rozhodně nenudí. Nutno si také uvědomit, že se jedná o prvotinu a teoreticky bychom měli nad spoustou věcí přimhouřit oči. Netřeba, vše odsýpá jak má, riffy řežou jako čerstvě nabroušené čepele, vokál je nasáklý chorobami. Celková atmosféra vás přenese o spoustu let zpět, do časů, kdy někteří z vás ještě nebyli ani na světě. Švédi prošli mým sítem a vlastně se nemuseli ani moc snažit. Vše odsýpá tak nějak samozřejmě, je radost si podupávat nohou, užívat si jednotlivé melodie. Rád nechávám svoji fantazii se rozlétnout a tentokrát jsem hluboko pod zemí. Zatím se na všechny ty kotle, ve kterých se vaří všichni poctiví fanoušci ryzího metalu, jenom dívám, ale nebojte, za chvíli jsem u nás. Čas je jenom pomíjivá veličina. Už se do pekla vlastně hrozně těším. Protože se v něm budou hrát podobné desky jako je "In the Hand of the Reaper". Old school thrash metal nesmí zemřít! Pokud budou hrát kapely jako MORBID BREATH, tak o to strach nemám. Peklo zase jednou hoří jasným plamenem!


Asphyx says:

The album includes everything I expect from good thrash metal - a strength, energy, pressure, devastating effect, angry, good riffs and death. The "In the Hand of the Reaper" threw me out and ground me into the meat-and-bone meal. The album literally compels me to headbang, jump, twist like after an electric shock. Fuck, this is good!"In the Hand of the Reaper" is an album that in many ways refers to bands like SODOM, VENOM, SLAYER, KREATOR, PROTECTOR, ASSASSIN, it's wild, crazy, and possesses excellent cutting sound. In Sweden, a bunch of angry and hungry pit bulls met. They shut away in the rehearsal room, where the material most reminding the thrash death metal tsunami was composed: no compromises, uselessness, or a rest. Guitars sound like a shotgun in full fire and vocals - there's probably someone who eats the nails for breakfast. I feel as if someone is chaining me to the wall, burning with a hot iron and tearing my nails with dirty pliers. I want to jump into the mosh-pit, kick the ass of all the bastards, tear the chains that we're all shackle with and just have a good time to the full exhaustion. This is the way how to play metal! Please, somebody give me a beer, I'm running out of breath. Hey friends, is this supposed to be a debut album? Shit, what some famous bands would give for such record! Invite Satan to this party, he will have fun, just like me. Dark, frantic, bestial thrash metal that removes all the flesh from your bones!


Tracklist:
01. In the Hand of the Reaper (04:49)
02. Hellbringer (03:14)
03. Ancient Beasts (03:49)
04. Beneath the Graves (03:31)
05. Death Trap (05:32)

band:
Estefan Carrillo - Rhythm Guitar
Marcus Eriksson - Bass & Vocals
Felix "Necroshredder" Klaesson - Lead Guitar
David Gustafsson - DrumsShare this games :

TWITTER