DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 29. ledna 2022

Recenze/review - NECROBASTARD - Massgrave (2021)


NECROBASTARD - Massgrave
CD 2021, Diabolical Summoning Records

for english please scroll down

Procházím se galerií smrti a přemýšlím, kde brali umělci inspiraci pro tolik bolesti. Sochy z mrtvých těl, obrazy namalované krví. Utrpení už dávno nikoho v dnešní době nešokuje, ale tady je to jiné. Jakoby se do stěn otiskla temnota. Chladná a ošklivá tma, kterou má každý z nás někde hluboko ve své duši. Existují jedinci, kteří ji nedokážou ovládat. Šílené představy přeměněné ve skutky. Špinavé zlo, zahalené do pláště utkaného z pevných pavučin.

NECROBASTARD z Chile jsem vůbec neznal. Přitom kapela začala hrát již v roce 2007 a má na svém kontě mnoho demonahrávek, singlů a jednu kompilaci. Vypadá to, že pánové přistupují ke své morbidní práci hezky postaru. A to já rád. Death thrash metal z pochmurných opuštěných katakomb.  


"Massgrave" je nahrávkou, na které naleznete umně namíchaný koktejl ze staré americké školy (MONSTROSITY, BRUTALITY, MALEVOLENT CREATION) a spoustu švédských přísad (GRAVE, UNLEASHED). Co se týká thrashe, tak lze občas zaslechnout vlivy SEPULTURY. NECROBASTARD lze s klidem označit známkou kvality. Pokud máte zmiňované smečky, ke kterých jsem tvorbu Chilanů přirovnal rádi, tak neváhejte ani chvilku. Pro mě osobně se jedná o velké překvapení minulého roku. Vše řeže tou správnou stranou nože, nikde nic nepřebývá, nikde nic nechybí. Plesnivý zvuk, chorobný vokál, spousta zajímavých momentů a nepřehlédnutelná patina, kterou lze získat jen oddaností a dlouhými pobyty na pohřebištích. Mám chuť rozdrtit další kosti, vykopat nový hrob a nebo znovu a znovu navštěvovat galerii smrti, s nápisem NECROBASTARD nad hlavním vchodem. "Massgrave" smrdí pravou nenávistí. Je to hodně naštvaná deska, plná rouhání a ošklivých obrazů. Antikřesťanská, démonická, brutální a surová takovým tím přitažlivým způsobem. Death metal, thrash metal, temnota a smrt! Nic jiného neexistuje! Masakr!


sumarizace:

"Massgrave" je albem, které vás rozseká na malé kousky. Bez jakéhokoliv slitování. Při poslechu tohoto death thrash metalového skvostu si přijdu jako na setkání s pořádně naštvanými řezníky. Ostré riffy, které ctí to nejlepší z americké školy (MONSTROSITY, BRUTALITY, MALEVOLENT CREATION), jsou doplněny o severský chlad a tmu  (GRAVE, UNLEASHED). Také cítíte, že každou chvíli potkáte samotného Satana? Skladby, které mají obrovskou sílu, v sobě obsahují velké množství hodně návykových motivů. NECROBASTARD ctí to nejlepší z tradičních metalových hodnot a přidávají navíc kus svého odhodlání. Jejich novinka je pro mě jedem, který mi zcela pronikl do krve.  Je to hodně naštvaná deska, plná rouhání a ošklivých obrazů. Antikřesťanská, démonická, brutální a surová takovým tím přitažlivým způsobem. Teď už bude následovat jenom nekonečné prokletí a smrt. Klasický death  metal, zahraný s morbidní elegancí! Totální masakr lidské mysli!


Asphyx says:

"Massgrave" is an album that cut you into small pieces. Without any mercy. When listening to this death thrash metal masterpiece I'm like on a meeting with really angry butchers. Sharp riffs, which honour the best of American schools (MONSTROSITY, BRUTALITY, MALEVOLENT CREATION) are completed by Nordic coldness and darkness (GRAVE, UNLEASHED). Do you feel that you can meet Satan himself at the moment? Songs ,that have enormous strength, contain a huge amount of very addictive themes. NECROBASTARD honour the best of traditional metal values and add extra chunk of their dedication. Their novelty is poison for me that came into my blood. It's a very angry record, full of blasphemy and ugly images. Anti-Christian, demonic, brutal and cruel in such an attractive way. Now it will follow the endless curse and death only. Classical death thrash metal, played with morbid elegance! Total massacre of the human mind!


Tracklist:
1. Necromantic Nights 06:38
2. Deadly Mass 07:22
3. The Grotesque Roots of Civilization 06:21
4. Into the Burial Darkness 05:35
5. Madness Ritual 04:53
6. Sacrifice Purification 03:58
7. Ancient Disaster 06:07
8. Charge in Paradise 05:37
9. Insulting Humanity 05:15
10. Inverting thy Cross 07:11


Share this games :

TWITTER