DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 11. února 2026

Home » , , , , , » Recenze/review - BONE WEAPON - Chaos Marked by Death of Sun (2026)

Recenze/review - BONE WEAPON - Chaos Marked by Death of Sun (2026)


BONE WEAPON - Chaos Marked by Death of Sun
CD 2026, Transylvanian Recordings, Morbid Chapel Records

for english please scroll down

Stará jeskyně hluboko v lesích. Ve skalách, kam raději nikdo nechodí. Pradávné legendy vyprávějí o děsivých činech, které se zde staly. O démonech, bestiích, o symbolech, které když spatříte, tak budete navěky prokletí. Stejně mě to přitahovalo. Budil jsem se z nočních můr a byl jsem neklidný. Nějaká vyšší síla mi řekla, abych šel. Neměl jsem na výběr. Už u vchodu mě začalo mrazit v kostech. Nemohl jsem dýchat a měl jsem pocit, že umírám. Kolem mě se válely vybělené lebky, mrtvoly v různém stádiu rozkladu. Hniloba, špína, nahrubo nasekaná tma a nekonečné zlo, tak by se dala popsat atmosféra místa. 

BONE WEAPON jsou kapela z Pensylvánie, která svojí hudbou dokáže vytvořit úplně stejné nálady, které jsem vám právě popsal v úvodu dnešní morbidní recenze. Hnilobný, surový, prašivý death metal ze staré školy se zde potkává s doomově krvavým chladem. Jsem při poslechu opravdu ve staré jeskyni v lesích, ze které není návratu. Novinka těchto tmářů mě zcela pohltila. Toulal jsem se krvavou mlhou a ztrácel se zase jednou ve věčnosti. 


Určitě nesmím zapomenou na formální věci, bez kterých se dobré nahrávky neobejdou. Nové album má velmi povedený, morbidní, špinavý a přesto velmi dobře čitelný zvuk. Mám při poslechu opravdu pocit, jako bych měl své ruce po lokty ponořené do vnitřností čerstvě exhumované mrtvoly. Rudě černý obal vás nenechá v klidu a za sebe mohu napsat, že se k předkládané hudbě opravdu velmi dobře hodí a perfektně ji doplňuje. Pokud se vám líbí kapely typu COFFINS, CIANIDE, DISMA, ANATOMIA, INCANTATION, potom jste zde správně. BONE WEAPON samozřejmě promítlo do své hudby velkou spoustu svých nápadů a invence. Novinka je kusem mokvajícího masa, které vám hodí pánové přímo do obličeje. Riffy jsou ohlodané na kost, vokál připomíná bestii ze starých časů a bicí zabíjejí. Ale hlavně, u tohoto alba praskají víka od rakví tlakem. Je totiž velmi dobře napsané a složené. Má v sobě pradávný drive, sílu, tlak i energii. A také velkou spoustu zkažené krve. "Chaos Marked by Death of Sun" jsem si nejvíc užíval velmi brzy ráno, když byly ulice prázdné a potkával jsem jenom přízraky. Chodívám kolem jednoho místa, na kterém se před několika lety stala brutální a nechutná vražda. Jakoby se vše odehrávalo znovu a znovu. Pokaždé, když zapnu play, zase se objeví noční můry. Stará jeskyně hluboko v lesích. Ve skalách, kam raději nikdo nechodí. Pradávné legendy vyprávějí o děsivých činech, které se zde staly. O démonech, bestiích, o symbolech, které když spatříte, ta budete navěky prokletí. Jsem ztracený! Děsivé ozvěny ze starých temných jeskyní! Hnilobný, syrový death doom metal, u kterého se ztratíte v krvavé mlze! 


Asphyx says:

An old cave deep in the woods. In the rocks, where no one likes to go. Ancient legends tell of terrifying deeds that took place here. Of demons, beasts, symbols that, if you see them, will curse you forever. Still, it drew me in. I woke up from nightmares and was restless. Some higher power told me to go. I had no choice. Already at the entrance, I began to feel cold to the bone. I couldn't breathe and felt like I was dying. Bleached skulls and corpses in various stages of decomposition lay around me. Rot, filth, thick darkness, and endless evil—that's how I would describe the atmosphere of the place. 

BONE WEAPON is a band from Pennsylvania whose music creates the exact same mood I just described in the introduction to today's morbid review. Rotten, raw, mangy old-school death metal meets the bloody coldness of doom. Listening to it, I really feel like I'm in an old cave in the woods from which there is no return. The new release from these dark lords completely engrossed me. I wandered through the bloody fog and lost myself once again in eternity. 


I mustn't forget the formal aspects that are essential to a good recording. The new album has a very well-done, morbid, dirty, yet very clear sound. When I listen to it, I really feel as if my hands were submerged up to my elbows in the entrails of a freshly exhumed corpse. The red and black cover will not leave you indifferent, and I can say for myself that it really suits the music very well and complements it perfectly. If you like bands such as COFFINS, CIANIDE, DISMA, ANATOMIA, INCANTATION, then you've come to the right place. BONE WEAPON has obviously put a lot of their ideas and inventiveness into their music. The new album is a piece of rotting flesh that the gentlemen throw right in your face. The riffs are stripped down to the bone, the vocals resemble a beast from ancient times, and the drums are killer. But most importantly, the pressure from this album makes coffin lids burst open. It is very well written and composed. It has an ancient drive, power, pressure, and energy. And also a lot of rotten blood. I enjoyed "Chaos Marked by Death of Sun" most early in the morning when the streets were empty and I only encountered ghosts. I often walk past a place where a brutal and disgusting murder took place a few years ago. It's as if everything is happening over and over again. Every time I press play, the nightmares return. An old cave deep in the woods. In the rocks, where no one likes to go. Ancient legends tell of terrifying deeds that took place here. Of demons, beasts, symbols that, if you see them, you will be cursed forever. I am lost! Terrifying echoes from old dark caves! Putrid, raw death doom metal that will make you lose yourself in a bloody fog!


tracklist:
01. Blood War 
02. Death Of The Sun 
03. Blood Rock: Ritual Of Katash Amun 
04. Retching Poison: Divide And Purge 
05. Dawn Of The New Blood Sun

Share this games :

TWITTER