DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 30. října 2020

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - APPARITION - Granular Transformation (2020)

Recenze/review - APPARITION - Granular Transformation (2020)


APPARITION - Granular Transformation
EP 2020, Profound Lore Records

for english please scroll down

Psali o něm nedávno v novinách. O podivném chlápkovi, který chodíval temnými ulicemi a vybíral si své oběti. Musely mít bělostnou kůži. Chtěl mít ženu, krásnou a milou. A tak si ji ušil ze zbytků tkání. Odhalili jej náhodou, takový tichý pán. Vždy s lehkým úsměvem na tváři. Zlo se ukrývá všude kolem nás, ale jen málokdo jej dokáže vždy rozpoznat. Mění se totiž, je jako živý organismus, bídný červ, který se vám dostane pod kůži, aniž byste to tušili.

Je mou povinností vám představit americkou death metalovou kapelu APPARITION a jejich prvotinu, letošní EP "Granular Transformation". Už od prvních okamžiků je jasné, že pánové mají velký cit pro klasickou, reálnou a hrubou temnotu. Tradiční postupy, zahalené do doom metalových nálad. Najednou mám pocit, že jsem u podivného chlápka z úvodu na návštěvě. Skladby doslova mrazí.

 

Rád se přehrabuji v podobně polámaných kostech. Na počátku byli INCANTATION, AUTOPSY a jim podobní. Následovaly smečky jako DISMA, CRUCIAMENTUM, FUNEBRARUM, FATHER BEFOULED a další. APPARITION čerpají inspiraci ze stejných záhadných zdrojů. Dvě morbidní skladby jsou ochutnávkou, shnilou návnadou. Hraje se zde americký underground s finskými náladami. Na povrch vylézají dávno nevyřčené křivdy, kapela opravdu umí navodit ty správné temné a zákeřné nálady. Oba songy jsou velmi dobře napsány, mají skvělý záhrobní zvuk a o obalu také netřeba diskutovat. Podobných smeček je sice kolem velké množství, ale myslím, že se Američané mezi ostatními rozhodně neztratí. Dokáží mě totiž přenést nenápadně do bytu, ve kterém podivný chlápek právě navléká jehlu. Dnešní lov se vydařil. Její kůže je tak krásná. Jen mě trošku děsí nasekané kostky zbytečného masa v mrazáku. Ono totiž hnije úplně stejně, jako celá deska "Granular Transformation". Rozkládá se a smrdí. Je chladné. Těším se na další materiál. Temný, zákeřný smrtící kov, který vás strhne do hlubin. Inferno!


sumarizace:

"Granular Transformation" od amerických APPARITION je albem, u kterého se samy otvírají staré hroby. Death metal, který je nám zde předkládán je ostrý, nekompromisní, starý, ošklivý a šíleně návykový. Vydejte se spolu s kapelou na výlet do dávných dob, kdy se ještě hrálo poctivě, reálně a skupinám nechybělo nadšení. Oceňuji velmi dobré, chytlavé nápady, pořádně plesnivý zvuk a hlavně určitou jiskru, kterou cítím z každé skladby. Tohle je muzika pro všechny pamětníky, kteří ještě nezapomněli na to, jak správně death metalem nakopat všem zadky. Mírně se rozkročte, rozpusťte své vlasy, zvedněte ruce a začněte pařit. Starý smrtící kov z devadesátých let opět ožívá. A to pěkně hlasitě a ostře. Kdo z vás si vykope vlastní hrob? Dva songy plné záhrobí, které jsou nabroušené, jako rezavá kosa. Z nahrávky jsem doslova nadšený a užívám si ji plnými doušky. Old school death metal, který rozmetá vše živé i neživé! Skvělá hrobnická práce!


Asphyx says:

"Granular Transformation" from American APPARITION is an album that opens old graves. Death metal presenting here is sharp, uncompromising, old, ugly and insanely addictive. Come with the band on a trip to ancient times, when it was played fair, really and groups don't miss enthusiasm. I appreciate very good, catchy ideas, really moldy sound and the spark I feel from each song. This is music for all contemporaries who haven't forgotten how to kick all asses with death metal. Stand with your legs apart, pick up your hands and start partying. Old death metal from the nineties comes to life again. And it's pretty loud and sharp. Who wants to dig his own grave? Two songs full of Crypt, sharp like a rusty scythe. I'm excited about this recording and I enjoy it. Old school death metal, that will explode everything animate and inanimate! Great gravedigger job!

Tracklist:
01. Soul Secretion
02. Fluid Memories

https://apparition23.bandcamp.com/album/granular-transformation
http://www.profoundlorerecords.com/
Share this games :

TWITTER