DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 27. dubna 2021

Recenze/review - DØDSFERD - Skotos (2021)


DØDSFERD - Skotos
CD 2021, Transcending Obscurity Records

for english please scroll down

Občas se mi, asi jako každému stává, že vidím svět jenom v odstínech černé. Lidé bez tváří, všichni stejní, se stejnými názory, tupá masa, která proudí kolem jako šedivá řeka dávno mrtvých. Ne, na strach a deprese není čas. Utíkám pod korunami stromů, zahalen v plášti z krve. Někdy, když poslouchám hudbu, má fantazie létá kolem jako pomatený hmyz. Zrovna si dávám do uší stále znovu a znovu novinku řeckých black metalistů DØDSFERD.

Ztrácím se a znovu vynořuji. Hudba je jen jedna a pro pochopení této je potřeba uskutečnit hluboký ponor daleko do dávných časů. Řekové hrají postaru, ale zajímavě. Nejdůležitější je pro ně, stejně jako pro mě, atmosféra. Přesně se (opět!) trefili do mého rozpoložení. Usedám pod skálu, na kterou hodlám vylézt. Pak poletím. Navždy, stanu se věčností.


Když se vám líbí kapely jako KAMPFAR, DARKTHRONE, SHINING, MORTEM, XASTHUR, HORNA, ANCST, AFSKY, WARDAEMONIC a další podobné smečky, tak budete s chutí nasávat zkažený vzduch i spolu s DØDSFERD. Ze skladeb je cítit beznaděj sebevrahů. Smutek a chlad. Opakování motivů se stává mantrou, kterou si budete opakovat spolu s řeckými tmáři. Bývám v podobných oblastech spíše hostem, návštěvníkem, ale musím říci, že se mi nechce album vůbec vypínat. Je napínavé, záhadné, tajemné, mystické. Je v něm otištěna bolest, hledání a neproniknutelná tma. Chodím ulicemi a sleduji postavy bez výrazu. Jsou mrtví a nebo ještě trošku žijí? Kdo ví? Lehce přes 56 minut soužení mi vystačí na cestu tam i zpět. Odložím všechny věci a mizím do lesů. Nepotřebuji nic, jenom studený vzduch, umírající slunce a zdánlivě opuštěné cesty. Počkejte chvíli, ještě jedna skladba, ještě jeden motiv a budou tu. Přízraky, které vystoupí ze stínů. Říkejte jim klidně duchové, nemrtví, to není důležité. Hlavní je jediné - hudba a ta mě tentokrát opět pohltila. Občas se mi, asi jako každému stává, že vidím svět jenom v odstínech černé. Atmosférický black metal, který vás zmrazí navěky!sumarizace:

Black metalové poselství o bolesti bylo opět předáno. Řečtí DØDSFERD umí pomocí své muziky krásně zhudebnit smutek, strach, umírající podzim i krásu smrti. Pomalé, dlouhé songy se vám pomalu zaryjí až někam do mozku, nahlodají ho a rozloží na malé kousky. Album se opravdu povedlo, je hodně nakažlivé, ošklivé, vytažené odněkud z toho nejhlubšího hrobu. Fascinuje mě atmosféra, klid a rozvaha, s jakou jednotlivé songy zní. Zima letos stále nepřichází, ale je ji možno s klidem nahradit novou deskou "Skotos". Mrazivé pasáže jsou protkány vokálem ze samotného pekla a vy jste pomalu ukolébáni k nekonečné smrti. Přijdu si jako na nějaké černé mši, na spirituální seanci, kde se všichni společně pokoušíme vyvolat duchy nemrtvých. Nálada celé nahrávky je pochmurná, zlá, přesto velmi přitažlivá. Doporučuji všem, kdo rádi večer uléhají do své oblíbené rakve. Black metalové album, které vás zmrazí navěky!

pro fanoušky: KAMPFAR, DARKTHRONE, SHINING, MORTEM, XASTHUR, HORNA, ANCST, AFSKY, WARDAEMONICAsphyx says:

Black metal message of pain was passed on again. Greece DØDSFERD can set to music with their songs sadness, fear, dying autumn and the beauty of death. Slow, long songs dig up somewhere in the brain, erode and split it into small pieces. The album is really good, it is very contagious, nasty, pulled from the deepest grave. I'm fascinated by the atmosphere, calm and balance, sounding in each song. The winter isn't still coming this year, but it can be easily replaced with the new album "Skotos". Frozen passages are weaved with vocals from hell and you are slowly lulled to endless death. I feel like on the Black Mass, on a spiritual session, where we all together tryi to invoke the spirits of the undead. The mood of the record is grim, evil, but also very appealing. I recommend to all who likes to lie down in the favorite coffin in the evening. Black metal album, which will freeze forever!

for fans: KAMPFAR, DARKTHRONE, SHINING, MORTEM, XASTHUR, HORNA, ANCST, AFSKY, WARDAEMONIC


Line up -
Wrath - Vocals, rhythm and lead guitars, bass
N.D. - Drums

Artwork by Bacchus
Music by Wrath / Lyrics by Bacchus

Share this games :

TWITTER