SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 7. července 2021

Recenze/review - PRISON OF MY LIFE - Madhouse (2020)


PRISON OF MY LIFE - Madhouse
CD 2020, vlastní vydání

for english please scroll down

Musím se přiznat, že o slovenské kapele PRISON OF MY LIFE jsem dopředu nevěděl vůbec nic. Když mi přistálo ve schránce CD, odložil jsem jej na hromadu těch, které čekají na chvíli, až budu mít trošku víc času. V dnešní době se totiž jak známo, většina věcí poslouchá on line a fyzický nosič je čím dál tím větší vzácností. Přiznám se, nečekal jsem vůbec nic. Ihned mě ale zaujal obal, ruce natažené z cel v chodbě domu šílenství. Potemnělá atmosféra, šero a nekonečné deprese.

Kolem podobného ústavu jsem chodil každý den ráno do školy a lekal se podivných výkřiků. Jako dítě jsem měl strach. Dnes si zase nejsem občas jistý, kdo z nás žije za zdí a kdo před ní. PRISON OF MY LIFE hrají melodický death metal. A hrají ho velmi dobře. Songy mají chladnou, severskou atmosféru, zvuk je náležitě hutný a masivní. Líbí se mi vokál. A tak si říkám, že je škoda, že o téhle smečce není víc slyšet. Nikde se o ní moc nepíše, nemá žádnou propagaci. Přitom podobný styl, takto dobře zahraný, aby v našich končinách pohledal. 


"Madhouse" je deskou, pro kterou čerpali Slováci inspiraci převážně na severu Evropy (ILLDISPOSED, KONKHRA, DISCONSOLATE, DYSANCHELY, AT THE GATES, HYPOCRISY, EDGE OF SANITY, EVOCATION). PRISON OF MY LIFE mají navíc tu výhodu, že nejsou jen dnes tolik častými kopiemi věcí minulých. Možná to bude znít vznešeně, ale kapele se povedlo do skladeb propašovat takový ten těžko definovatelný slovanský smutek, melancholii (známou zase třeba z finské školy). Album je tak nejen velmi dobrým řemeslem (opět musím zmínit opravdu dobrý zvuk), ale má v sobě i spoustu zajímavých a dobře zapamatovatelných momentů. Jsem starý metalový pes a nahrávky už dávno rozlišuji spravedlivě na ty, které mě baví poslouchat a potom na ty, o kterých zkrátka nepíšu. Času je málo a informací moc. Každý z nás balancujeme na hraně a můžeme každou chvíli skončit za zdmi ústavu. "Madhouse" má v sobě vznešenost, eleganci, ale i razanci a zdravou naštvanost. Zkušenost muzikantů je znát z každého tónu a  zároveň pánové neztratili schopnost napsat songy, které pálí a žhnou. Pokud máte melodický death metal opravdu rádi, dejte PRISON OF MY LIFE rozhodně šanci. Osobně mě nejvíc baví rychlejší vypalovačky, které v sobě mají velkou sílu a drive. Byla by velká škoda, pokud by tahle deska zapadla. Je totiž velmi příjemným osvěžením v dnešním šíleném světě. 


sumarizace:

PRISON OF MY LIFE nám na své prvotině jasně ukazují, že dobrý melodický death metal se dá hrát i na Slovensku. Albem jsem od začátku až do konce absolutně stržen a pohlcen. Je jako přitažlivý magnet, plný utrpení, chladu a smrti. Italové umí krásně balancovat mezi rychlými a pomalými pasážemi. Líbí se mi jak zvuk, tak jednotlivé nápady. Nahrávka působí zvláštním smutným dojmem. Evokuje ve mně vzpomínky na poslední věci člověka. Jsme prach a v prach se obrátíme! Jako celek je CD krásnou ukázkou velmi dobrého řemesla, zběsilosti a šílenství. Pokud máte rádi devadesátá léta v jejich nejlepší formě, tak budete určitě spokojeni. "Madhouse" působí jako seknutí sekyrou přímo do hlavy. Rozpůlí vás na dvě části. Jedna bude pařit jako o závod a druhá spočine v nekonečném utrpení. Melodický death metal ze Slovenska, který vás spálí mrazem!


Asphyx says:

PRISON OF MY LIFE shows us on their first album how good is melodic death metal played in Slovakia. This album broke me down and I was absolutely absorbed since the begging. It is like a magnet, full of misery, cold and death. Italian maniacs knows how to balance between fast and slow passages. I like the sound and the ideas. This record feels interestingly sad. It evokes memories of last possessions of man. We are just an ash and we will be ash again! As a whole this CD is a nice example of good work, furiousness and craziness. If you like the 90th in its best from you will be satisfied with this album. "Madhouse" feels like a cut of axe right into a head. It will cut you in half. One half will go crazy for parties and the other half will be dead in the infinite misery. Melodic death metal from Slovakia which will burn you with coldness!
Share this games :

TWITTER