DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 18. dubna 2021

Recenze/review - CHASMDWELLER - Fossilized (2021)


CHASMDWELLER - Fossilized
EP 2021, vlastní vydání

for english please scroll down

Nejdřív to vypadalo jako dobrodružství. Temné, záhadné chodby pod naším městem se zdály být romantickým místem, se spoustou krásných zákoutí. Jenže jsme šli až příliš hluboko. Pod námi tekla špinavá stoka, vzduchem se vznášel pach rozkládajícího se masa a z potrubí se ozývaly skřeky, po kterých běhal mráz po zádech. Spadl jsem do něčeho, co vzdáleně připomínalo bahno. Jenže tu byla i krev, kosti, lebka, která se najednou se smíchem vynořila nad hladinu.

Každá dobrá hudba ve mě dokáže probudit fantazii. Tentokrát se opět setkávám s kanadskými mistry temných melodií, s death black doom metalovými CHASMDWELLER. Ti nám opět přichystali nové EP, čtyři skladby, čtyři těla, která je potřeba pohřbít. Musí zmizet, rozložit se. Také máte strach? Já se přiznám, že takhle k ránu, když nemůžu spát a pustím si tuhle desku, tak ano.


Připadá mi, že každá nová deska od této kapely je morbidnější, hnusnější, ošklivější. Funerální nálada, chorobný vokál, riffy, které odsekávají maso od kostí. Tohle všechny dohromady působí uvěřitelně, hnilobně. Jako když najdete u cesty mršinu, kterou už nahlodal zub času i kolonie červů. Chytnete stejného cizopasníka, ten se vám jako vetřelec usadí v břiše. Probouzí se jen u podobné hudby. Ožívá a začíná hlodat. Budeme mít neskutečné křeče, přesto si budete desku pouštět stále znovu a znovu, dokud nebude konec. Nebo nový začátek? Někde dole pod městem, ve stokách, kam normální smrtelník nesmí. Padáš obličejem přímo do vody. Zalykáš se, topíš, už jsou tady. Netrvalo to ani minutu. Krysy, s malými očky, lesklou kůží a hladovými zuby. Jsi na řadě, nedá se nic dělat, v podzemí to takhle funguje. Přežijí jen ti silní. CHASMDWELLER patří mezi vyvolené. Nikdy jsem je k nikomu nepřirovnával. Ne že by byl jejich death doom metal, nasáklý blackem nějak hrozně originální, ale znovu to neudělám. Nechme mluvit raději stíny. Sluší se to. Takhle to v nekonečných chodbách funguje! Jsi jenom kusem masa, kterému propůjčili černou duši. Nezapomínej na to! Přesně takové je "Fossilized"!


Asphyx says:

I watch the world through a bloody fog. I want to huddle into myself, bend my body in a coffin. I got cold and I'm waiting for darkness. I die and reborn, an endless cycle that cannot be stopped. I meet blurred faces as cursed as I am. We're undead. The flesh has long fallen from our bones and we are more like shadows than human beings. Put your hands together in a circle and recite a prayer. Maybe we'll visit you, maybe we'll give you a sign, and maybe you'll die. The candle burned, and all around got cold. I watch the world through a bloody fog, listen to a new album of Canadian death / doom / black metallers CHASMDWELLER.

"Fossilized" cannot even be seen as an ordinary record. Rather, it is an occult ceremony to summon the undead. The band takes you on a long trip to the rotten swamps, entangles you in the rigid cobwebs of riffs and eventually digs a few meters under ground. This album burns from the inside, hurts and wrinkles. Turn off all lights!

"Fossilized" is a very hot, crazy work. It is full of morbid moods, endless shadows and impermeable darkness. Personally, I enjoy the dark atmosphere the most. Listening to myself, I feel that I am sitting alone in an abandoned temple, where a few moments ago there was a session for evoking spirits for whose power we have no idea. I still see drops of blood on the altar, and anger is literally soaked into the walls and the images full of suffering. The record has a great sound, blurred ill vocal and interesting cover. The band moves between shadows for granted, with ease and overview. Heavy duty doom metal meets mouldy death metal and coarsely chopped darkness. I enter the underground with CHASMDWELLER. Do you also hear so much pain from the endless corridors of the underworld? These are the echoes of the undead. You can also find them on the new album "Unconquered Abysses". Death got a new name. Death doom metal album imprinted with the faces of the cursed!


about CHASMDWELLER on DEADLY STORM ZINE:

Tracklist:
01. The Carnage Below
02. Liturgy Of Raw Flesh
03. Mauled Sadistically
04. Fossilized

band:
ZS - Guitars, Bass, Drums, Electronics
DG - Vocals, Lyrics

Share this games :

TWITTER